Top Baneris

Vilnius kuria 10 naujų kaimyniškų erdvių

2016 liepos 18 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiemet sostinės savivaldybė pradės tvarkyti 10 viešųjų erdvių Fabijoniškėse, Lazdynuose, Antakalnyje, Šeškinėje, Karoliniškėse, Pilaitėje, Naujamiestyje, Naujojoje Vilnioje, Pašilaičiuose ir Naujininkuose. Šiandien vilniečiams buvo pristatyti architektų parengti projektai. Vilniečiai taip pat buvo kviečiami prisidėti prie skverų kūrimo darbų ir galėjo siūlyti savo idėjas teritorijų architektams.

„Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad visi vilniečiai netoli savo namų turėtų patogią viešą žalią erdvę ir pajustų, kad jų gyvenamoji aplinka tikrai pagerėjo. Šiemet startuojame su pirmaisiais dešimčia naujų skverų. Tai bus labai aiškios kaimyniškos erdvės, kuriose bus galima atsikvėpti ir pabūti su draugais ar šeima, iki kurių nereiks eiti ilgiau nei 5 minutes. Tai yra viena iš vilniečių gyvenamosios aplinkos gerinimo darbų programos dalių“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Teritorijos rajonuose buvo atrinktos prioritetinėmis laikant tas vietas, kuriose gyvena daugiausia gyventojų, ir kurios yra toliausiai nuo kitų skverų, parkų, poilsio vietų.

Pristačius 10 skirtingų projektų pasidžiaugta, kad kiekvienas jų turi savitą veidą, o sprendimuose stengtasi ieškoti vietos dvasios. Architektams bendraujant su vietos bendruomenėmis išryškėjo ir nemažai bendrų vilniečių lūkesčių – viešose erdvės turi būti gerai apšviestos ir saugios, jose norima matyti daugiau aktyvaus laisvalaikio erdvių su treniruokliais, dviračių ir pėsčiųjų takų, suoliukų ir želdynų.

Naujojoje Vilnioje su gyventojais nuspręsta tvarkyti Vilnios parką greta Gerovės gatvės. Parinkta vieta, kurią vieno kilometro spinduliu galėtų greit ir lengvai pasiekti 20 tūkst. rajono gyventojų. Dėl vietos parinkimo sulaukta per 120 įvairių siūlymų ir pastabų, gyventojų lūkesčiai buvo – saugi ir įdomi atvira erdvė. Projekte siūloma įrengti Vilnios krantinės taką, paplūdimį su tinklinio aikštele, 4 lieptelius į upę, šunų vedžiojimo aikštelę, skulptūrų aikštę ir amfiteatrą, takui prie tilto planuojama panaudoti senas Neries krantinės plokštes.

skverai vilnius 5

Unikalioje Antakalnio rajono vietoje 6 ha plote ties P. Vileišio gatve siūloma sutvarkyti pakrantės zonas – atidengti šaltinių vietas, įrengti takus ir aktyvaus poilsio zonas.

Pašilaičių pietinėje dalyje, gyvenamųjų namų kvartale Žemynos gatvės žiedo viduje teritorija virs interaktyvia erdve visoms socialinėms žmonių grupėms. Čia bus naujam gyvenimui prikeltas fontanas, atsiras krepšinio ir vaikų žaidimo aikštelės, suoliukai, naujas apšvietimas.

Pilaitėje, tarp Tolminkiemio, Vydūno ir Įsruties gatvių esančiame 1 ha sklype bendruomenė norėtų įrengti dviračių veloparką, modernią vaikų žaidimo aikštelę su gumine danga, lauko treniruoklių aikštelę, poilsio rekreacinę zoną ir bendruomenės susibūrimams skirta aikštę.

Naujo skvero įrengimui savivaldybė pasirengusi skirti iki 50 tūkst. eurų. Iš viso naujų viešųjų erdvių rajonuose sutvarkymui šiemet skirta 500 tūkst. eurų. Pirmojo etapo darbai bus pradėti jau šiemet. Tęstiniai didesni projektai, kurių sąmatos stipriai viršija skirtas lėšas, galės būti įgyvendinami keliais etapais bei pasitelkiant privačių rėmėjų lėšas, įvairias bendruomenės iniciatyvas.

Naujos viešos erdvės – viena iš vilniečių gyvenamosios aplinkos gerinimo programos dalių: be naujų skverų kūrimo, šiemet taip pat remontuojami daugiau kaip 440 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus ir apie 40 km gatvių, paklota daugiau kaip 9 km naujų šaligatvių, sutvarkyta dalis esamų dviračių takai. Kitais metais numatyta atnaujinti ir daugiau skverų kitose sostinės seniūnijose. Iš viso per artimiausius keletą metų Vilniuje galėtų atsirasti apie 35 naujus skverus nuo centro nutolusiuose rajonuose.

10-ies suprojektuotų viešųjų erdvių pristatymas skaidrėse:

Naujamiestis:

Antakalnis:

Fabijoniškės:

Karoliniškės:

Lazdynai:

Naujininkai:

Naujoji Vilnia:

Pašilaičiai:

Pilaitė:

Šeškinė:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video