Vilniaus miesto taryba po svarstymo komitetuose šiandien pritarė siūlymui papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Taip įtvirtinta sostinės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus nuostata, kad konkursas yra patikimiausias kelias rasti geriausiai architektūriniam sprendimui. Reikalavimai keisis ne tik už viešuosius pinigus, bet ir privačiai planuojamų projektų Vilniuje vystytojams.
Skelbti architektūrinį konkursą bus privaloma planuojant didesnį nei 5000 kv. m pastatą miesto centre, ir tai bus taikoma įvairios paskirties – viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, kultūros, mokslo, gydymo, poilsio, sporto, gyvenamosios, religinės ir specialiosios paskirties statiniams. Likusiai miesto teritorijai architektūriniai konkursai bus organizuojami planuojant didesnius nei 10 000 kv. m administracinės, kultūros, mokslo, gydymo, sporto, gyvenamosios, religinės ir specialiosios paskirties objektus ar jų priestatus, nepriklausomai nuo finansavimo šaltinio.
Architektūrinio konkurso keliu turės būti planuojami ir mažesni – 3000 kv. m ploto – statiniai, jei jų statyba finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis. Tai – administracinės, kultūros, mokslo, gydymo ir sporto objektai ar jų priestatai.
Be to, vyriausiasis miesto architektas kiekvienu atveju spręs, ar Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis planuojamiems objektams, kurių plotas nuo 1000 iki 3000 kv. m, reikalinga rengti architektūrinį konkursą, ar šiuos projektus privaloma tik įvertinti nepriklausomu ekspertiniu vertinimu. Vyriausiojo miesto architekto kompetencija bus apsvarstyti ir tai, ar reikalinga atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą objektams, kurių bendrasis plotas iki 1000 kv. m. Šie sprendimai bus taikomi administracinės, kultūros, mokslo, gydymo ir sporto objektams ar jų priestatams.
Kaip ir iki šiol, architektūros konkursai turės būti skelbiami planuojant aukštybinius pastatus ir tam tikrais teritorijų planavimo dokumentuose numatytais atvejais.
Taryba nurodė, kad šiandien priimtas sprendimas netaikomas objektams, dėl kurių projektavimo iki sprendimo įsigaliojimo datos yra pasirašyta planuojamo objekto projektavimo darbų rangos sutartis bei gauta teigiama Lietuvos architektų sąjungos Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos ar Lietuvos architektų rūmų Vilniaus regioninės architektūros tarybos vertinimo išvada.