Top Baneris

Vilnius gavo EIB paramą miesto investicijų programai įgyvendinti

2016 rugsėjo 16 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybei lėšų investicijoms į artimiausių metų infrastruktūros atnaujinimo projektus ir Vakarinio aplinkkelio statybą sutiko paskolinti Europos investicijų bankas (EIB). EIB ir Vilniaus savivaldybė jau pasirašė sutartį dėl pirmosios 50 mln. eurų paskolos dalies – 25 mln. eurų.

Vilniaus miesto investicijų programa apima keletą sričių, pavyzdžiui, kai kurių švietimo ir ugdymo įstaigų (vaikų darželių, mokyklų ir muzikos mokyklų) modernizavimą ir atnaujinimą. Taip pat numatoma investuoti į Neries pakrančių poilsio zonų atnaujinimą ir modernizavimą, dviračių takų įrengimą ir Vilniaus Vakarinio aplinkkelio statybą.

EIB pirmininko pavaduotojas Janas Vapaavuori pasirašant sutartį pažymėjo, kad Vilniuje stengiamasi atsižvelgti į kintančius gyventojų poreikius. Kadangi EIB misija – gerinti piliečių gyvenimo kokybę, galima teigti, kad investuojant į švietimą, poilsį, kelius ir miesto infrastruktūrą būtent tai ir daroma.

Anot Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, gautoji paskola bus panaudota ir investicijoms kai kurioms Vilniaus istorinio centro teritorijoms atgaivinti. Tarp jų ir tokie svarbūs Vilniui objektai kaip Reformatų parkas, esantis istoriniame miesto centre, ir Lietuvos kultūros paveldo sąraše esančios Rasų kapinės. Be to, šios lėšos bus panaudotos gatvėms, keliams, šaligatviams remontuoti ir tiesti, daugiafunkciams centrams kurti ir statyti.

Apie EIB

Europos investicijų bankas (EIB) yra Europos Sąjungos valstybėms narėms priklausanti ilgalaikio skolinimo įstaiga. Siekdamas padėti įgyvendinti ES politikos tikslus, jis teikia ilgalaikes paskolas perspektyvioms investicijoms finansuoti. Lietuvoje 2015 metais EIB suteikė 474 mln. eurų paskolų, daugiausia energetikos ir transporto sektoriuose.

Projektų sąrašas:

1) Kelių švietimo įstaigų (vaikų darželių, pradinių mokyklų, vidurinių mokyklų, meno ir muzikos mokyklų) modernizavimas ir atnaujinimas įvairiose miesto vietose. Šiuo projektu siekiama tenkinti švietimo įstaigų poreikį daugėjant mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

2) Poilsio zonų Neries pakrantėse modernizavimas ir atnaujinimas, tarp jų prieplaukų rekonstravimas, dviračių takų ir pramoginių laivų prieplaukų įrengimas ir saugumo infrastruktūros gerinimas.

3) Įvairių Vilniaus istorinio centro teritorijų, tokių kaip Reformatų parkas ir kai kurių Lietuvos kultūros paveldo objektų, kaip antai Rasų kapinės, atgaivinimas ir rekonstravimas.

4) Įvairių miesto teritorijų savivaldybės ribose atnaujinimas ir paskirties keitimas, įskaitant kai kurių gatvių, kelių ir šaligatvių tvarkymą ir rekonstravimą, daugiafunkcių centrų statybą.

5) Vilniaus Vakarinio aplinkkelio statybos trečiojo etapo finansavimas. Aplinkkelis yra transeuropinio tinklo dalis, ypač svarbus sprendžiant miesto transporto spūsčių ir taršos problemas, kartu taikant kitas priemones miesto transportui ir eismui gerinti.

6) Keletas programų savivaldybės aplinkai gerinti ir saugoti, pavyzdžiui, energijos vartojimo efektyvumo didinimo viešuosiuose pastatuose priemonės, dviračių takų įrengimas visame mieste, savivaldybės viešojo transporto parko atnaujinimas, elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas ir lietaus vandens tvarkymo įrengimų atnaujinimas.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video