Top Baneris

Vilniuje – turimus sklypus pamiršusių savininkų paieškos

2016 liepos 29 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Žemės ūkio ministerijos pavedimu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) paskelbė individualių gyvenamųjų namų statybai sklypus iki 1993 metų gavusių, bet apie juos pamiršusių asmenų paiešką.

NŽT Vilniaus miesto teritorinis skyrius yra surinkęs informaciją apie „pamirštus“ žemės sklypus Vilniaus individualių gyvenamųjų namų rajonuose. Žemėtvarkininkai suskaičiavo 114 tokių sklypų keturiose vietovėse – Pagiriuose, Trakų Vokėje, Tarandėje ir Grigaičiuose.

„Pagal mūsų turimus tokių „pamirštų“ žemės sklypų skyrimo dokumentus, kuriuose nėra nei asmenų gimimo metų, nei asmens kodų, nei informacijos apie gyvenamąją vietą ar kontaktinių telefonų, mes negalime jų įteisinti. Tai yra negalime nustatyti, ar už minėtus sklypus buvo sumokėtos įmokos ir ar jie privatizuoti, – sako NŽT direktorius Danielius Kuprys. – Todėl mūsų tarnybos specialistai šiuo metu ieško asmenų, kuriems iki 1993 metų įvairiais valdžios institucijų potvarkiais Vilniaus mieste buvo skirti sklypai individualių gyvenamųjų namų statybai ir kurie šių sklypų iki šiol nėra įsiteisinę ir galbūt net pamiršę apie šią nuosavybę.“

Iki lapkričio 1 dienos NŽT laukia asmenų arba jų atstovų, galbūt paveldėtojų, kuriems buvo skirti tokie sklypai vizito. Su NŽT Vilniaus miesto teritorinio padalinio specialistais raginami susisiekti ir tie žmonės, kurie turi bet kokios informacijos apie minėtų žemės sklypų privatizavimo eigą ir jų galimus šeimininkus.

NŽT viešai „pamirštų“ sklypų sąrašo neskelbia, nes tokios informacijos skelbimą riboja asmens duomenų apsaugos teisinis reglamentavimas.

Į „pamirštų“ sklypų sąrašą pateko sklypai iš individualių gyvenviečių suplanavimo projektų bei savivaldybės rengtų gyvenviečių teritorijos planų. Prieš 23–25 metus suplanuotose individualių namų gyvenvietėse sklypai buvo skiriami įmonių, organizacijų, gamyklų darbuotojams. Šiuo metu daugiausia tokių „pamirštų“ sklypų yra Grigaičių kaime – net 47 sklypai. Trakų Vokėje yra 30, Pagiriuose – 33, o Tarandėje – 4 „pamiršti“ sklypai.

NŽT inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video