Top Baneris

Vilniuje pristatyti Rygos „Art nouveau“ stiliaus kūriniai

2017 vasario 23 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) atidaryta keliaujanti tarptautinė Rygos muziejaus „Rygos Art nouveau“ centro paroda „Rygos Art nouveau architektūroje ir mene“. Paroda jau aplankė Minską, Bratislavą ir Vieną, o nuo šios savaitės iki balandžio pabaigos bus atvira vilniečiams bei miesto svečiams. Per du VGTU Architektūros fakulteto aukštus išsidėsčiusi ekspozicija kviečia pažinti turtingą Rygos „Art nouveau“ architektūrą, tapybą, dekoratyvinę grafiką, spaudos darbus ir dizaino objektus.

„Tiek Vilnius, tiek Ryga pasižymi savita architektūra. Latvijos sotinė vadinama „Art nouveau“ stiliaus metropolija, kadangi nei viename kitame Europos mieste nėra tiek daug ir taip sukoncentruotų šio stiliaus pastatų. Tai atsispindi ir mūsų parodoje, kuri suteikia unikalią progą pažvelgti į „Art nouveau“ stiliaus kultūrą, meną, susipažinti su iškiliausiais to laikmečio menininkais“, – parodą pristatė muziejaus „Rygos Art nouveau centras“ direktorė, architektė dr. Agrita Tipāne.

XX amžiaus pradžioje „Art nouveau“ stilius persismelkė į visą Rygos kultūrą bei kasdienybę ir atsispindėjo visur – pastatų fasaduose, balduose ir interjero detalėse, rūbuose, paveiksluose bei skulptūrose, knygų dizaine. Amžiaus pradžioje susiformavo dabartinis Rygos miesto veidas – „Art nouveau“ stiliaus pastatai, kurių daugumą suprojektavo latvių architektai. Tokių pastatų miesto centrinėje dalyje 40 proc.

rygos art nouveau architektura 3

„Rygos Art nouveau“ centras veikia nuo 2009 metų, jame eksponuojami įvairūs „Art nouveau“ laikmečio kultūros ir architektūros pavyzdžiai. Pastatas, kuriame įsikūręs muziejus, buvo pastatytas 1903 m. kaip asmeninis garsaus latvių architekto Konstantino Pekšeno namas. Dabar jame sukurtas autentiškas XX amžiaus pradžios rygiečio buto interjeras su tam laikmečiui būdingais baldais, indais, meno dirbiniais, drabužiais ir pan. Praėjusiais metais muziejus pristatė ir virtualią ekspoziciją, kurioje suskaitmeninta daugiau kaip 1000 meno kūrinių.

VGTU Architektūros fakulteto rūmuose (Trakų g. 1) 2 ir 3 aukštuose veikianti paroda iki balandžio 26 d. atvira visiems vilniečiams ir miesto svečiams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video