Top Baneris

Vilniuje pradėtos naujos mokyklos statybos

2019 vasario 13 d.
mokyklos statybos
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Pašilaičių rajone simboliniu kapsulės įkasimu pradėtos naujos mokyklos statybos. Jau kitąmet prie Gabijos gimnazijos (Pašilaičių g. 13) iškils nauja mokykla 1000-iui moksleivių. 

„Vilnius – vienintelis Lietuvos miestas, kuriame vaikų skaičius auga. Ši džiugi tendencija kelia ir nemažai iššūkių – vaikams reikia naujų gerų mokyklų. Mokyklos statyba Pašilaičiuose – gera pradžia, nes tai tik viena iš 5 mokyklų ar jų priestatų, kurias sostinėje ketiname pastatyti per artimiausius kelerius metus. Dar apie 2 tūkst. naujų vietų moksleiviams atsiras tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų – Pilaitėje, Verkiuose ar Pavilnyje. Mano tikslas – kad Vilnius augtų ir toliau, kad vaikai į ateitį eitų gerai pasiruošę, kūrybingi, drąsūs. O geros naujos mokyklos sienos irgi gali užduoti toną geram vaikų mokymuisi ir gyvenimui. Sveikinu visus su puikia pradžia“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Priestato statybai sostinės savivaldybė skyrė daugiau kaip 10 mln. eurų. Paskutinį sykį nauja mokykla Vilniuje buvo atidaryta 2011 metais Balsiuose.

„Investuodami į švietimą, mes investuojame į mažųjų vilniečių ateitį. Džiaugiuosi, kad erdviame, beveik 12 tūkst. kv. m ploto, keturių aukštų pastate bus įrengti gamtos mokslų, informatikos ir technologijų kabinetai, laboratorijos, universalių matmenų sporto salė, skirta krepšiniui, futbolui, rankiniui ir kitoms sporto šakoms, mažoji sporto salė, erdvi aktų salė su scena, kostiumine, grimerine, biblioteka su skaitykla, dailės studija, choreografijos salė, fotolaboratorija, čia įsikurs ir mokyklos muziejus“, – sakė Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Edita Tamošiūnaitė, Remigijus Šimašius ir Lukas Laukaitis. Sauliaus Žiūros nuotr.

Edita Tamošiūnaitė, Remigijus Šimašius ir Lukas Laukaitis. Sauliaus Žiūros nuotr.

„Džiaugiamės prisidėdami prie miesto pokyčių, o ypatingai prie švietimo plėtros projektų. Statome daugiau nei tik pastatus, konstrukcijas ar sienas – statome patogumą, galimybes ir gerovę ateities kartoms“, – sakė UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

Naujasis pastatas bus pritaikytas ir mokiniams, turintiems judėjimo negalią. Pastačius naują gimnazijos priestatą, bus sutvarkyta ir teritorija aplinkui Gabijos gimnaziją, bus įrengta pradinių klasių žaidimo-sporto zona, sporto aikštelės, dviračių stoginė ir kt.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video