Vilniuje pradėtos mokslo centro statybos: pastatas pats apsirūpins energija

Vilniuje pradėtos mokslo centro statybos: pastatas pats apsirūpins energija

bod group

Visorių informacinių technologijų parke prasideda naujas plėtros etapas – naujam „BOD GROUP“ plėtojamam inovacijų, tyrimų ir laboratorijų centrui išduotas statybos leidimas ir pradedami statybos darbai. Investicijos į šio laboratorijų komplekso vystymą sieks apie 22,4 mln. Eur. Inovatyvus pastatas pats apsirūpins šiluma bei vėsa, ant pastato fasado ir stogo įrengta saulės elektrinė pagamins visą pastato išlaikymui būtiną elektrą. 

Naujajame mokslinių tyrimų ir inovacijų centre „BOD GROUP“ įkurs laboratorijų kompleksą, tarp jų ir naujos kartos energijos kaupiklių vystymo centrą, kur bus kuriamos inovatyvios, buitiniam vartotojui, transporto ir pramonės poreikiams pritaikytos baterijos ir kaupikliai.

„Šis centras – svarbus ir organiškas mūsų įmonių grupės plėtros žingsnis. Toliau einame vertikalios integracijos keliu visuose mūsų verslo segmentuose ir kuriame nuoseklią grandinę – nuo technologijų tyrimų, per gamybą, produktus ir paslaugas iki pat galutinio vartotojo.

Be jokios abejonės, grupė turi aukštus reikalavimus pastato kokybei ir partnerių kompetencijoms, mums  buvo svarbu, kad projektuotojai ir kitos grandys dirbtų naudodami pažangiausias priemones ir technologijas, nes inžinerine prasme pastatas tikrai sudėtingas“, – pasakoja Martynas Rusteika, „BOD GROUP“ komunikacijos vadovas.

Statybų projektą rengė bendrovė „Baltic Engineers“, kuri taip pat prižiūrės projekto vykdymo procesą. „Baltic Engineers“ projektavo ir valdė statybas plėtojant „Continental“ gamyklą Kaune, „Dovistos“ langų gamybos miestelį, taip pat projektavo modernaus meno muziejaus „Mo“ teritoriją ir inžinerinius tinklus.

1oOnwDuxTA

„Mėgstame sudėtingus projektus – juose geriausiai galime realizuoti mūsų komandos patirtį, įgūdžius ir sukurti didelę vertę užsakovams. „BOD GROUP“ skyrė ypatingą dėmesį pastato projektavimo stadijai, preciziškam statybos projekto parengimui, kurį galima pasiekti tik dirbant su 3D platformomis. Tai yra būtina sąlyga, norint maksimaliai eliminuoti klaidas pačių statybų metu. Juk statybų stadijoje projektavimo klaidos kainuoja labai brangiai ir net gali nepataisomai pakenkti pastato kokybei, ypač kai projektas toks kompleksiškas“, – kalba Darius Kvedaras, bendrovės „Baltic Engineers“ vadovas. 

„BOD GROUP“ mokslinių tyrimų ir laboratorijų centro pastatas pats save aprūpins šiluma ir vėsa – inovacinė geoterminių gręžinių ir šilumos siurblių sistema bus pajėgi padengti pastato poreikius.  

„Didžioji dalis geoterminių gręžinių bus įrengta po pastatu, tad sistema bus itin kompaktiška, nereikalaujanti sklypo ploto. Geotermija užtikrins ne tik pastato šildymą šaltuoju sezonu, bet ir bazinį patalpų vėsinimą atšilus orams. Pastato vėdinimui suprojektuota net 16 vėdinimo sistemų su šilumogrąža – tai svarbu norint užtikrinti reikiamą patalpų klimatą laboratorijose ir tyrimų centre“, – kalba D. Kvedaras.

Naujos kartos saulės elektrinė, kuri bus įrengta ant stogo ir integruota pastato fasade, pagamins didelę dalį pastatui reikalingos elektros energijos.

A++ energinės klasės, 5 aukštų, 33 tūkst. kv. m ploto inovacijų, tyrimų ir laboratorijų centro statybos pradedamos šį mėnesį, darbų pabaiga numatoma 2022 m.  gale. Šiame technologijų komplekse bus sukurta apie 200 darbo vietų aukštųjų technologijų specialistams.

Pastato architektūrinį projektą ir idėją kūrė bendrovės „Milimetras“, architektas Tomas Rasiulis, statybų valdytoja – UAB „Keista“.

Temos: baltic engineer, bod group, milimetras, visoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai