Top Baneris

Vilniuje pradėtos Gamybos inovacijų slėnio statybos

2021 liepos 12 d.
gamybos ir inovacijų slėnis vilnius
„Atamis“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.

Bendra šio skaitmeninių inovacijų centro projekto vertė siekia beveik 10 mln. eurų, iš kurių pastato infrastruktūros sukūrimui bus skirta apie 4 mln. eurų, gamybos įrengimams apie 3 mln. eurų.

Tai bus vienintelė Baltijos šalyse tokio tipo erdvė inovatyvioms gamybos įmonėms. Pastatą planuojama atidaryti kitų metų pirmąjį pusmetį, o gamybos skaitmeninimo ir inovacijų konsultacijos jau yra teikiamos.

Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda pažymi, kad inovacijas kuriančioms gamybos įmonėms vis dar trūksta tinkamos infrastruktūros. „Viena vertus atrodo, kad Lietuvoje jau turime pakankamai technologijoms ir inovacijoms kurti skirtų erdvių, tačiau gamybos įmonėms reikia specifinių sąlygų bei įrengimų. Tokioms įmonėms labai svarbu turėti didelę elektros galią, itin spartų internetą, aukštas lubas, patogų privažiavimą sunkiasvorei technikai, plačius bei aukštus vartus. Projektuodami Gamybos inovacijų slėnio pastatą būtent apie tai ir galvojome, nes mes žinome, ko reikia gamybai ir inovacijoms kurti“, – sako G. Vilda. 

gamybos inovacijų slėnis vilnius

5000 m² pastate veiks iki 14 gamybos laboratorijų, kurios atitiks Europos Sąjungos pramonės strategijos ManuFuture 2030 kryptis. Šiuo metu jau rezervuotos laboratorijos robotikos ir automatikos, optoelektronikos, mobilumo, ateities verslo ir logistikos sričių įmonėms. Laboratorijos dydis bus nuo 216 iki 648 m², administracinių patalpų nuo 70 iki 210 m². Taip pat čia veiks Prototipavimo laboratorija su prototipų gamybai reikalinga įranga: CNC mechaninio apdirbimo, lazerinio pjovimo, liejimo staklėmis, pramoniniais robotais, automatikos bei metrologijos įranga, įskaitant rentgeno ir ultragarsinius matavimo prietaisus, bus suvirinimo įrenginiai, 3D spausdinimo įranga, įvairūs prototipų testavimo stendai, krautuvai ir kt. Pastate bus „švaraus kambario“ erdvė (ang. clean room), naudojama elektronikos ar medicinos technologijų reikmėms. Dar viena Gamybos inovacijų slėnio laboratorija veiks Kaune, projekto partnerių UAB „Elinta“ bazėje.

Gamybosinovacijusleniokomanda
Gamybos inovacijų slėnio komanda.
Gamybosinovacijusleniopartneriai
Gamybos inovacijų slėnio partneriai.

„Svarbu pažymėti, kad inovacijų kūrimui neužtenka geros infrastruktūros, būtina skirtingų žinių ir kompetencijų tarpusavio integracija ir dėl to atsirandanti sinergija. Todėl kuriame Slėnį, kur išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus sprendimus bus žymiai greičiau ne tik dėl infrastruktūros, bet ir dėl bendrai su partneriais sukauptų produktų kūrimo bei komercializavimo kompetencijų. Jau dabar įmonėms teikiame skaitmeninių inovacijų konsultacijas iš 20 įvairių Pramonė 4.0 technologinių sričių, tuo jau naudojasi pirmieji mūsų klientai“, – pasakoja G. Vilda.

Jau yra teikiamos automatizavimo, robotizavimo, vizualiojo valdymo, gamybos skaitmeninimo koncepcijų, projektavimo ir testavimo, skaitmeninimo konsultavimo ir kitos paslaugos. Greta specifinių gamybos sektoriui aktualių konsultacijų įmonės gali gauti ir verslo valdymo srities paslaugas – finansavimo pritraukimo, logistikos, rinkodaros, teisės, apskaitos ir kitas. Gamybos inovacijų slėnis vysto ryšius ir su užsienio partneriais, todėl suteikia galimybes tarptautinei Lietuvos įmonių plėtrai. Be to, nuolat vyksta gamybos įmonėms skirti įvairūs edukaciniai, informaciniai, technologiniai renginiai.

gamybos inovacijų slėnis vilnius

Gamybos inovacijų slėnio infrastruktūra naudotis galės skirtingo dydžio Lietuvos ir užsienio valstybių įmonės bei fiziniai asmenys. Pvz., didesnės įmonės čia galės išbandyti savo naujai sukurtas technologijas ar prototipus, ką nelengva padaryti serijinę produkciją gaminančiose įmonėse, kurioms sudėtinga imtis vienetinių užsakymų.

Gamybos inovacijų slėnis įsikurs Molėtų plente greta „Arginta“ įmonių grupės, UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Armila”. Į Slėnio įrenginius ir technologinę infrastruktūrą bei inovacijų konsultacijas taip pat investuoja projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Precizika Metrology“, UAB „Proftools“.

Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonės „Skaitmeniniai inovacijų centrai“ kvietimą Nr. 01.2.1-LVPA-K-857-01. ES paramos dalis siekia beveik 5,9 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video