Top Baneris

Vilniuje pradedamos naujo valstybės duomenų centro statybos

2023 vasario 21 d.
20200528 104524
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

  • Du valstybės duomenų centrus už 20 mln. eurų statys bendrovės „Agentus“ ir „KV Baltic“.
  • Planuojama, kad pirmuosius serverius ir duomenų masyvus šie centrai galės priimti 2023 m. pabaigoje.
  • Duomenų centrai bus pastatyti Vilniuje, vienas nuo kito jie bus nutolę per 20 km.

BNS

Vilniuje antradienį pradėjus naujojo valstybės duomenų centro statybas susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad valstybėje šiuo metu yra didelis tokių centrų poreikis. 

„Apie valstybinius duomenų centrus valstybėje kalbame tikrai pakankamai ilgą laiką. Šiuo metu valstybėje tikrai turime didelį tokių duomenų centrų poreikį. Poreikis yra, poreikis, tiesą pasakius, buvo vakar“, – Vilniaus televizijos bokšte vykusio renginio metu antradienį sakė M. Skuodis. 

„Duomenų centrai atitinka valstybės poreikius, bet jie simbolizuos ir visa, kas yra geriausia“, – pridūrė ministras. 

Būsimųjų valstybės duomenų centrų operatoriaus – Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) vadovas Remigijus Šeris sako, kad tokių centrų projektas susijęs su prieš kelerius metus pasikeitusia bendrovės strategine kryptimi. 

„Startuojame su strateginiu valstybės duomenų centrų projektu. Bendrovė prieš keletą metų pakeitė savo veiklos strateginę kryptį, išėjo iš mažmeninės mobiliojo ryšio tinklo paslaugų teikimo rinkos ir ėmėsi valstybei svarbių strateginių projektų, iš kurių vienas startuoja šiandien“, – teigė R. Šeris. 

Pasak jo, artimiausiu metu Telecentras pradės įgyvendinti Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukciją, taip pat šiuo metu stato saulės elektrinę, kuri bus naudojama bendrovės poreikiams bei valstybės duomenų centrams. 

„Vykdome labai svarbų Lietuvai atsinaujinančių šaltinių projektą – statome savo poreikiams saulės elektrinę, kurios pagamintą elektrą naudosime savo radijo ir televizijos tinklų maitinimui“, – teigė R. Šeris. 

„Tai labai svarbu, ypač žinant, kad elektros kainos dabar gerokai aukštesnės ir, aišku, tą pačią energiją naudosime valstybės duomenų centrams, išnaudodami galimybę suteikti savo klientui, valstybei pigesnes paslaugas“, – pridūrė Telecentro vadovas. 

Du valstybės duomenų centrus už 20 mln. eurų statys bendrovės „Agentus“ ir Vilniuje įsikūrusi Norvegijos kapitalo „KV Baltic“. Planuojama, kad pirmuosius serverius ir duomenų masyvus šie centrai galės priimti 2023 metų pabaigoje.

„Turime pasitikėjimo vieni kitais istoriją žvelgiant atgal į 2014–2015-uosius metus, kuomet Klaipėdoje buvo pastatytas SGD terminalas „Independence“. Jis yra labai svarbus, ypač dabar, susiklosčius situacijai Ukrainoje, padedantis Lietuvai tapti energetiškai nepriklausoma“, – teigė renginyje dalyvavęs Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Olė Terjė Horpestadas.

„Nacionalinių duomenų centrų kūrimas taip pat yra labai strategiškas sprendimas siekiant užtikrinti duomenų apsaugą. Džiaugiuosi, kad mes galime prisidėti prie investicijų į inovacijas Lietuvoje įvairiose srityse, prie šios infrastruktūros, duomenų apsaugos, kuri yra būtina saugumui ir visuomenės funkcionavimui“, – pridūrė jis.  

Abu duomenų centrai bus pastatyti Vilniuje, vienas nuo kito jie bus nutolę per 20 kilometrų, jų bendra talpa sieks 288 serverių spintas. Numatoma, kad  juose bus centralizuotai saugomi ir valdomi kelių šimtų valstybės institucijų ir organizacijų duomenys.

Bendra Telecentro investicija į duomenų centrus, technologinę įrangą, telekomunikacinius sujungimus ir kitus projekto elementus sieks daugiau negu 20 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video