Top Baneris

Vilniuje Polocko gatvėje vietoje 3 aukštų išdygęs penkiaaukštis turės būti atstatytas (2)

2023 sausio 5 d.
Trys karaliai
Pasidalykite straipsniu

 • Vietoj 3 aukštų su mansarda Polocko g. pastatytas 5 aukštų pastatas.
 • Statytojui „Diamona Baltic Development Polocko“ gresia nuo 3 000 iki 15 000 eurų bauda.

Vilniaus miesto savivaldybė perspėja statytojus atidžiai laikytis suderintų ir patvirtintų projektų. Nesilaikant jų gresia baudos, įpareigojimai nugriauti statinį ar atstatyti jį pagal projektą. 

Savivaldybė, sulaukusi signalų, kad naujas daugiabutis Senamiestyje, Polocko g. 25, buvo statomas galimai nesilaikant suderinto projekto kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos.

polocko

Projektiniuose pasiūlymuose buvo numatytas trijų aukštų daugiabutis su mansarda. Tokie projektiniai pasiūlymai 2018 m. gruodį buvo pristatyti visuomenei, po ne kartą išsakytų pastabų ir diskusijų Lietuvos architektų sąjungos urbanistikos ir architektūros ekspertų taryboje jiems pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Statybos leidimas išduotas 2020 m. gegužę ir pradėti statybos darbai. Tačiau statytojas „Diamona Baltic Development Polocko“ nesilaikė suderinto projekto – padidino pastato mansardą ir joje papildomai įrengė butų. Tai patvirtino ir patikrinimą atlikusi ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija, rašoma savivaldybės pranešime.

Jų išvadoje sakoma, kad pakeistos laikančiosios pastato konstrukcijos, dėl to keitėsi ir pastato vieta sklype, pakeistas stogas, vietoj 3 aukštų su mansarda pastatytas 5 aukštų pastatas. Savivaldybė reikalaus koreguoti pastatą pagal pirminius sprendinius. 

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija statytojui „Diamona Baltic Development Polocko“ surašė nurodymą ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 20 d. savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Numatyta ir administracinė atsakomybė už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą. Jiems gresia ir nuo 3 000 iki 15 000 eurų bauda. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Jonas

  2023-01-09, 7:18  

  Tai vadinasi biurokratijos diktatūra.

 • ERa

  2023-01-05, 23:31  

  Keista situacija. Lietuvoje taip griežtai kovojama su naujais namais, pavyzdžiui kad būtų trys , o ne penki aukštai , tačiau visiškai nekreipiama dėmesio kai seni namai stūkso apipuvusiom , atsilupusiom , grafičiais išbjaurotom sienom. O tokių pilna senamietyje , Naujamiestyje, Stoties rajone , Užupyje ir kitur .

Rekomenduojami video