Top Baneris

Vilniuje po tiltu planuojamas riedlenčių ir skulptūrų parkas „Rio de Žirmūnai“

2022 sausio 24 d.
riedlenciu parkas rio de zirmunaiTik SA
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šalia atnaujinto Žirmūnų paplūdimio, po Valakampių tiltu projekuojamas skulptūrų ir riedlenčių parkas „Rio de Žirmūnai“.

Programos „Kuriu Vilnių“ iniciatyva, siekianti ne tik sukurti aktyviam laisvalaikiui pritaikytą estetiškai patrauklų parką, bet ir pakviesti vietinę bendruomenę prisidėti prie parko kūrimo, o ateityje ir prie atnaujinimo talkų ar renginių organizavimo.

„Pagrindinis parko autorių komandos sąstatas yra Vilniuje kuriantys menininkai, kurie savo laisvalaikiu mėgsta važinėtis riedlentėmis, todėl mintis konkurse „Kuriu Vilnių“ sudalyvauti su būtent tokiu kūriniu kilo labai natūraliai.

Valakampių tilto patiltė, kaip tinkamiausia vieta tokiam objektui yra vieno iš autorių Vytauto idėja – didelė, šiuo metu nenaudojama miesto erdvė su jau esama tilto „pastoge“, pakankamai sunkiai pritaikoma kitokiai paskirčiai, tačiau idealiai tinkama skulptūroms ir riedlentėms“, – portalui SA.lt teigė viena iš idėjos sumanytojų Karolina Galvydytė.

Menininkams ir riedlenčių sporto mėgėjams bendradarbiaujant su vietine bendruomene statomas ir prižiūrimas parkas suteiks galimybę užmegzti glaudesnį santykį su gyvenamąja aplinka, puoselėti ir patiems prisidėti prie kultūrinių miesto erdvių gyvavimo.

Riedlenčių parke bus pastatytos 8 skirtingų menininkų sukurtos skulptūros.

Šiuo metu rengiamasi visuomenės informavimui apie šio kūrinio projektinius pasiūlymus. Viešas susirinkimas įvyks vasario 4 d. 18:00, susirinkimo prisijungimo nuorodą galima rasti savivaldybės internetinėje svetainėje www.vilnius.lt.

Po projektinių pasiūlymų pristatymo visuomenei laukia kitos įprastinės projektinių pasiūlymų derinimo procedūros. Kada projektas galėtų būti įgyvendintas, paaiškės tik gavus statybos leidimą.

Autorių komanda: Vytautas Stakutis, Akvilė Misevičiūtė, Karolina Galvydytė, Ignas Vyšniauskas, Ramunė Balčiūnaitė.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video