Top Baneris

Vilniuje parduotas „Danske Bank“ biurų pastatas

2021 gruodžio 8 d.
danske bank pastatas vilnius
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Estijos valdymo įmonės „EfTEN Capital“ fondas „EfTEN Real Estate Fund 5“ iš verslininko Dariaus Nedzinsko valdomos bendrovės „Danhaus LT“ už neskelbiamą sumą įsigijo Vilniaus Saltoniškių gatvėje esantį „Danske Bank“ biurų pastatą. 

Tai pirmoji naujai įsteigto komercinio nekilnojamojo turto fondo, kuris savo veikloje vadovausis žaliųjų investicijų principais, investicija, teigiama „EfTEN Capital“ pranešime.

„Naujasis fondas padidina „EfTEN“ žaliųjų investicijų portfelį ir šioje srityje sustiprina mūsų, kaip pirmaujančio nekilnojamojo turto fondų valdytojo Baltijos šalyse, poziciją“, – pranešime sakė „EfTEN Capital“ vadovas Lietuvoje Laurynas Žilys.

Pagrindinis fondo įsigyto aštuonių aukštų pastato nuomininkas yra „Danske Bank“ su mobiliųjų mokėjimų skyriumi „MobilePay“, o „Danske Bank“ netoliese užima dar keturis objektus. Pastate taip pat veikia gyvybės draudimo bendrovė „Mandatum Life Insurance“.

Pastatas pastatytas 2007 metais, jo bendrasis nuomojamas plotas viršija 8 tūkst. kvadratinių metrų.

Biurų pastatą „Danhaus LT“ valdė nuo 2013 metų. Objektą bendrovė už 16,2 mln. eurų įsigijo iš investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo „Lords LB Baltic Fund I“.

danske bank biurai vilnius pastatas

Sandorį finansavo „Swedbank“, o konsultavo „Newsec“. Pirkėją sandoryje atstovavo „FORT“ advokatų kontora. 

„EfTEN Real Estate Fund 5“ yra alternatyvus uždaras fondas, kuris dalyvaus kasmetiniame GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) reitingavime. Fondas yra „EfTEN Real Estate Fund 4“ įpėdinis, kuris baigė investavimo etapą ir turi aukščiausią GRESB tvarumo reitingą tarp nekilnojamojo turto fondų Baltijos šalyse – keturias iš penkių žvaigždučių.

Du didžiausi fondo investuotojai yra „EfTEN United Property Fund“ ir LHV pensijų fondai, taip pat nemažai privačių profesionalių investuotojų. Mažmeniniai investuotojai į „EfTEN Real Estate Fund 5“ gali investuoti per „EfTEN United Property Fund“, kuris didžiąją neinvestuoto kapitalo dalį įkelia į penktąjį „EfTEN“ fondą.

„EfTEN Capital Group“ valdo 56 komercinius pastatus, kuriuose įsikūrę daugiau nei 1,2 tūkst. nuomininkų. Bendrovės valdomo nekilnojamojo turto vertė siekia 900 mln. eurų.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video