Top Baneris

Naujas parkas Vilniuje planuojamas neįprastoje vietoje – greta Vakarinio aplinkkelio

2020 gruodžio 1 d.
zg8Q9aXg1V
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Karoliniškių mikrorajono vakarinėje dalyje, greta Vakarinio aplinkkelio numatoma įrengti parką su aktyvaus laisvalaikio, poilsio bei edukacinėmis zonomis.

Pasirinkta parko vieta buvo neatsitiktinai – dauguma kitų kaimyninių objektų yra švietimo įstaigos: darželiai ir mokyklos.

„Atsižvelgiant į tai, kad greta teritorijos projektuojamas 5-asis Vilniaus policijos komisariatas ir Kelių policija, o kitos arčiausiai esančios įstaigos skirtos edukacijai (darželiai ir mokyklos), teritorijoje daug dėmesio skiriama saugos eismo mokymui.

Nepaisant to, kad teritorijoje nėra išvystytos infrastruktūros (išskyrus ją kertantį pėsčiųjų taką link Kaklaraiščių tilto), šioje lankosi visų amžiaus grupių žmonės. Jie čia ateina pabėgioti, pasivaikščioti su vaikais ir augintiniais. Transporto priemonių, judančių Vakariniu aplinkkeliu, keliamas garsas aplinkinių gyventojų neatbaido. Galima kelti prielaidą, kad jis netgi tampa išskirtine teritorijos savybe ir savotiškai traukia žmones“, – rašoma projektinio pasiūlymo aprašyme.

5XtdWQIrmi
5pv3DwEriC
uIcldiy30a

Siekiant šią teritoriją paversti atraktyvesne, išskirtinesne ir labiau matoma iš toli, joje siūloma numatyti keletą akcentų: saugaus eismo aikštelę, mokomąją klasę po atviru dangumi, vaikų žaidimų bei sporto aikšteles.

Siekiant erdvei šalia aplinkkelio suteikti atpažįstamumą ir išskirtinumą, joje siūloma numatyti modulines žiūronų formos betonines pavėsines – suolus.

Projektą rengia Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektė Julija Musteikytė-Mora.

Untitled 12
sK7WQ1PNKi
Untitled 2
parkas
parkas2
Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video