Top Baneris

Vilniuje modernizuos dar 10 mokyklų sporto aikštynus

2021 gegužės 26 d.
sporto aikstynas vilnius modernizavimas atnaujinimas stadionas
Nuotr.: Kastyčio Mačiūno ir Sauliaus Žiūros.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė sudarė sutartis su tiekėjais dėl 10 ugdymo įstaigų sporto aikštynų modernizavimo. Iš viso iki rugsėjo planuojama modernizuoti daugiau nei 42 tūkst. kvadratinių metrų užimančius plotus. Mokyklų stadionus atnaujins uždarosios akcinės bendrovės „Kamitra“ ir ko, „Rolana“, „Baltik Sport“ ir „Sportinės dangos“.

„Šiuo metu baiginėjame pernai pradėtus darbus mokyklų aikštynuose, ir pradedame naujų objektų modernizavimą. Iki šių metų pabaigos planuojame turėti jau 23 užbaigtus stadionus. O per ateinančius dvejus turime tikslą suremontuoti dar 17 aikštynų. Skaičiuojame, kad patrauklias sąlygas sportuoti suteiksime daugiau nei trečdaliui visų miesto mokyklų“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Vilniaus mieste yra 117 įvairių mokyklų, iš jų dvylikoje stadionai jau atnaujinti, viename darbai baigiami, o netrukus aikštynai bus sutvarkyti ir Sietuvos, Emilijos Pliaterytės, Maironio ir Antakalnio progimnazijose, taip pat Karoliniškių, Jono Pauliaus II-ojo, Juzefo Ignacijaus Kraševskio, Tuskulėnų bei Antakalnio gimnazijose ir Ateities mokykloje.

Ateities mokykloje, Sietuvos progimnazijoje ir Karoliniškių gimnazijoje rangovai (UAB „Kamitra“ ir ko ir UAB „Rolana“) atliks ir paruošiamuosius darbus, ir dangos bei inventoriaus montavimą. Vieno standartinių matmenų stadiono su 1400 kv. m bėgimo takais, 1200 kv. m universaliomis aikštelėmis ir 2500 kv. m futbolo aikštėmis atnaujinimo kaina, priklausomai nuo mokyklos ir ten parinktų sprendinių, sieks nuo 307,3 iki 315,9 tūkst. eurų su PVM.

vilnius birds eye map sporto aikstynai

„Pernai modernizuotuose stadionuose paruošiamuosius darbus atliko savivaldybės įmonės, tačiau šiemet nusprendėme išbandyti ir kitą modelį, kai visi darbai sutelkti vieno tiekėjo rankose. Tikimės, kad taip pavyks optimizuoti išlaidas ir procesus bei sutrumpinti rangos darbų laiką“, – pažymi V. Benkunskas.

Likusiose mokyklose pagrindų paruošimu ir apšvietimo įrengimu rūpinsis UAB „Grinda“, UAB „Kamitra“ ir UAB „Vilniaus apšvietimas“, o rangovai (UAB „Baltik Sport“ ir UAB „Sportinės dangos“) iš viso įrengs 26,88 tūkst. kv. m dangos bėgimo takams, universalioms aikštelėms ir futbolo aikštėms atnaujinti. Priklausomai nuo stadiono dydžio, dangų rangos ir inventoriaus montavimo darbai vienam objektui atsieis nuo 14,5 tūkst. iki 145,6 tūkst. eurų su PVM.

Antakalnio gimnazijoje ir progimnazijoje, Tuskulėnų gimnazijoje ir Emilijos Pliaterytės progimnazijoje paruošiamieji darbai jau užbaigti, tad jose aikštynų atidarymo tikimasi dar iki vasaros vidurio.  Visus darbus planuojama užbaigti iki rugsėjo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video