Top Baneris

Vilniuje iškils moderni oranžerija, skirta gamtos pažinimui (1)

2020 spalio 23 d.
S3QwbkrYPX
„Synergy solutions“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje esantis Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras planuoja atsinaujinti. Džiaugsmo g. 46 esančiame sklype šiuo metu yra eksploatuojama prastos būklės oranžerija, kuri nėra pritaikyta lankymui ir saugiai edukacijai. Pavilnyje planuojami modernios oranžerijos statybos darbai atnaujins esamas ir sukurs naujas edukacijai pritaikytas erdves, bus tvarkomi esami želdiniai ir numatomi nauji.

„Naujame Biosferos pastate patalpos dėstomos viename aukšte – čia bus įkurta oranžerija, edukacinės erdvės, dvi klasės, 200 dalyvių talpinanti amfiteatro tipo salė. Biosferoje saugomos vertingos augalų bei gyvūnų kolekcijos. Ji yra padalinta į dvi dalis, kuriose galima palaikyti skirtingą mikroklimatą. Aukščiausioji pastato dalis pritaikyta aukštiems augalams.

Biosferos patalpa yra pailga, joje numatomi keli galimi maršrutai einant numatytu taku. Pakeliui yra numatomos aikštelės poilsiui su sėdimom vietom. Biosferoje išdėstyti akvariumai ir terariumai su gyvūnų ekspozicijomis, egzotinių paukščių narvai, šalia yra pagalbinės patalpos. Gatvės fasadas yra traukiantis dėmesį ir žadinantis smalsumą. Iš gatvės pastatas primena mistinę būtybę, žaltį, su pražiotais „nasrais“, bei fasadų apdaila, panašia į žvynus“, – rašoma projekto pristatyme.

Visuomenė kviečiama dalyvauti viešame projekto svarstyme, kuris įvyks lapkričio 6 d. 16 val. nuotolinės transliacijos būdu. Savo pasiūlymus galima teikti elektroniniu paštu tomas@ss-exp.com ir info@ss-exp.com

oranzerija pavilnys 3

oranzerija pavilnys

oranzerija pavilnys 2

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • ostemeda

    2020-10-25, 19:36  

    Labai įdomu, ačiū už pasidalinimą!

Rekomenduojami video