Top Baneris

Vilniuje iškils angliškos stilistikos namų kvartalas

2020 spalio 15 d.
NaujojiAnglija20
Pasidalykite straipsniu

Viename iš sparčiausiai besivystančių sostinės mikrorajonų Kalnėnuose pradedamos naujos gyvenvietės statybos. Už 8 minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus rotušės, adresu Juodasis kelias 79N, bus įkurta nedidelė angliškos stilistikos butų su nuosavais kiemais gyvenvietė „Naujoji Anglija 2.0”.

Gyvenvietę sudarys 64 butai, kurie suplanuoti taip, kad naujakuriai jaustųsi kaip gyvendami kotedže: kiekvienas būstas turės atskirą įėjimą, nuosavą kiemelį bei automobilio parkavimo vietą. Pirmajame aukšte numatoma virtuvės ir svetainės zona su išėjimu į kiemą, prieškambaris bei sanitarinis mazgas. Antrąjį aukštą sudarys du miegamieji kambariai ir vonia. Be pradinio 56,91 kv. m gyvenamojo buto ploto bei 17-84 kv. m privataus kiemo, šeimininkai turės papildomą mansardos erdvę, kurią galės įsirengti savo nuožiūra. Bendrose gyvenvietės erdvėse taip pat numatoma vaikų žaidimų aikštelė bei nedidelis parkelis.

„Prieš kelerius metus pirmieji sostinės gyventojams pasiūlėme „English townhouse“ tipo būstus su privačiais kiemais, Pilaitės papėdėje įkurdami „Naujosios Anglijos“ gyvenvietę. Šio projekto sėkmė parodė, kad žmonės ieško alternatyvos standartiniam daugiabučiui, tačiau nenori kraustytis į užmiestį ir kankintis kamščiuose. „Naujoji Anglija 2.0” Kalnėnuose bus aukso vidurys, nes leis už konkurencingą kainą mėgautis gyvenimo kotedže privalumais, nepabėgant toli nuo miesto centro“,- teigia projekto vadovė Ilma Stasiulytė.

Vystytojų teigimu, Kalnėnai naujajai gyvenvietei pasirinkti ne tik dėl mažo atstumo nuo senamiesčio, bet ir dėl Vakarietišku modeliu vykdomos infrastruktūros plėtros. Čia galiojantys griežti daugiaaukštės statybos ribojimai sąlygoja gerokai mažesnį gyventojų tankį. Šalia esantis naujasis pietinis aplinkkelis saugoja nuo eismo spūsčių. Per kelias minutes „Naujoji Anglija 2.0” gyventojai galės pasiekti naujai įkurtą mokyklą ir darželį, prekybos tinklus „Nordika”, „Ikea” ir „Decathlon”, teniso, vandenlenčių sporto, slidinėjimo ir kt. pramogų centrus. Kita vertus, geografinėje aukštumoje esantys Kalnėnai išsiskiria švaresniu oru, gausia žaluma, planuojamomis dviračių trasomis, pažintiniais takais bei rekreacinėmis zonomis, tokiomis kaip Ribiškių kraštovaizdžio draustinis, Pavilnių regioninis parkas bei Nemėžio ežeras.

„Būstus gyvenvietėje „Naujoji Anglija 2.0”  rinksis veiklūs žmonės, kurie iš naujųjų namų tikisi didesnio privatumo nei standartiniame daugiabutyje“,- teigia I. Stasiulytė: „Karantino laikotarpis tokių žmonių ratą dar labiau išplėtė.“

Į gyvenvietę „Naujoji Anglija 2.0” planuojama investuoti 3,5 mln. eurų, gyvenvietės statybas tikimasi užbaigti 2021 m. IV ketvirtį. Projektą vystančios bendrovės įkūrėjai sostinėje yra įgyvendinę tokius nestandartinius NT projektus kaip „SoHo Lofts“, „Mini Lofts“, „BelMonto Loftai“, „Radio Lofts“, „Gvazdikų namai“ bei išskirtinio populiarumo sulaukusi „Naujoji Anglija“.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video