Top Baneris

Vilniuje duris atveria nauji laidojimo namai

2020 gegužės 19 d.
laidojimo namai vilniuje
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šios savaitės pabaigoje Vilniuje duris atvers nauji laidojimo namai. 1 tūkst. kvadratinių metrų ploto, 5 salių laidojimo namai pradės veikti greta vakarinio Vilniaus aplinkkelio esančioje Talino gatvėje. 

„Galiu pasakyti, kad tai bus šiuolaikiškiausia, tačiau kartu ir bene pigiausia atsisveikinimo vieta ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje. Projektuodami ir statydami ją, visų pirma, galvojome apie tai, kaip ir kuo galime padėti artimojo netekusiems ir sunkias akimirkas išgyvenantiems žmonėms. Turime penkias skirtingų dydžių – nuo 50 iki 100 kvadratinių metrų ploto – sales, kiekviena iš jų turi atskiras pagalbines patalpas. Salės skiriasi ne tik savo dydžiu, tačiau yra ir skirtingo dizaino, pritaikytos skirtingiems skoniams ar net religijoms“, – sako Agnė Babelienė, bendrovės direktorė.

„Įsikūrėme greta tankiai apgyvendintų Vilniaus mikrorajonų – Karoliniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Perkūnkiemio. Pastebėjome, kad žmonėms labai svarbu patogus susisiekimas su laidojimo namais. O „Amžinybę“ lengva pasiekti Vakariniu aplinkkeliu. Be to, turime patogų susisiekimą su Karveliškių, Liepynės kapinėmis“, – vardija bendrovės direktorė.

dfsrggy

Visos naujųjų laidojimo namų salės aprūpintos šiuolaikiniais technologiniais sprendimais. Tai, anot A. Babelienės, yra padiktuota Lietuvoje sparčiai besikeičiančių laidojimo tradicijų.

„Tradicijos Lietuvoje keičiasi. Turbūt daug kas dar pamena laikus, kuomet laidotuvės trukdavo 3 dienas, o viskuo rūpindavosi artimiausi velionio žmonės. Dabar gi atsisveikinimas trunka dieną ar viso labo kelias valandas, atsisakoma fotografų, gyvos muzikos. Vis dažniau salės dekoruojamos priklausomai nuo mirusiojo pomėgių, žmonės pageidauja žiūrėti su jo gyvenimu susijusias nuotraukas ar net filmus, klausyti jam patikusios muzikos. Tam reikalingi tam tikri technologiniai sprendimai – įgarsinimas, projektoriai, ekranai. Visą tai mes galime pasiūlyti žmonėms“, – pasakoja A. Babelienė.

Naujuose laidojimo namuose bus įdarbinta maždaug 20 žmonių. Bendrovė „Tadora“ į šį projektą investavo 1,3 mln. eurų.

gfh


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video