Top Baneris

Vilniuje duris atveria atsinaujinusi Lazdynų biblioteka

2020 rugpjūčio 6 d.
20200804 164937
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šią savaitę vilniečiams duris atvers į naujas patalpas persikėlusi Lazdynų biblioteka. Naujoji biblioteka įsikūrė Architektų g. 17, perkėlus fondus iš senųjų patalpų Erfurto gatvėje bei prijungus Lazdynuose veikusią vaikų biblioteką „Papartis“.

346 kvadratinių metrų patalpose įsikūrusi įstaiga, po daugiau nei 10 mėnesių trukusio remonto, lazdyniečius ir svečius džiugins ne tik atnaujintomis patalpomis, bet ir nauja įranga bei pasipildžiusiu knygų fondu.

Po Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis atlikto remonto, erdvių pritaikymo bibliotekos veikloms ir lankytojų poreikiams, bibliotekoje įrengti skirtingoms erdvėms reikalingi baldai, kompiuteriai, spausdinimo ir kopijavimo technika. Jau nuo rugpjūčio 7 d. lankytojai galės naudotis naujosios  bibliotekos Abonemento bei skaityklų paslaugomis, atvirais suaugusiųjų ir vaikų literatūros fondais. Bibliotekoje veiks 6 darbo vietų suaugusiųjų ir 4 darbo vietų vaikų kompiuterinės skaityklos – čia internetu nemokamai naudotis galės visi panorėję.

Periodikos skaitykloje skaitytojų lauks įvairus laikraščių ir žurnalų pasirinkimas, nepamiršti ir bibliotekoje mėgstantys mokytis ar dirbti miestiečiai – sukurta individualaus darbo erdvė pritaikyta grupėms iki 8 asmenų bei 25 vietų konferencijų salė, kurioje – visa reikiama garso ir vaizdo technika. Bibliotekos lankytojus džiugins ir bibliotekoje įrengta mini kino salė  su modernia garso ir vaizdo perdavimo technika, vaikų žaidimų ir poilsio zona su TV ekranu, žaidimų konsole. Bibliotekos erdvės pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia, šalia pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė, veikia bevielis internetas.

20200804 165429

20200804 165251

Lazdynų biblioteka yra vienas iš septyniolikos Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos filialų. Tai jau šeštasis bibliotekos padalinys, atnaujintas per pastaruosius dvejus metus. Vilniečius kasdien pasitinka neseniai renovuotos Tomo Zano, Dzūkų, Naujosios Vilnios bei Gerosios Vilties, Grigiškių bibliotekos, taip pat vasaros skaitykla Bernardinų sode ir naujiena – antroji skaitykla Vilnius Tech parke.

Naujojoje bibliotekoje lankytojai galės rinktis iš atnaujinto leidinių fondo, kurį sudaro daugiau nei 29 tūkstančiai įvairių leidinių suaugusiems, vaikams, skaitantiems rusų, anglų ir kitomis kalbomis. Taip pat į namus skolintis stalo žaidimus, dėliones, elektronines knygų skaitykles. Tam tereikės pasinaudoti visoje Lietuvoje galiojančiu LIBIS skaitytojo bilietu, o bilieto neturintys bibliotekoje jį galės įsigyti nemokamai.

Lazdynų bibliotekoje taip pat planuojama rengti įvairius renginius, vietos bendruomenės narių parodas, kūrybines dirbtuves, susitikimus su autoriais bei menininkais, vaikų vasaros stovyklas. O rugsėjo pabaigoje planuojama atidaryti galvosūkių kambarį, užduotis pritaikant lankytojams nuo 10 m. amžiaus.

Bibliotekos atidarymo ceremonija vyks rugpjūčio 6 d. 11 val., o pirmųjų skaitytojų, kuriuos bibliotekininkai žadėjo ir apdovanoti, laukiama jau nuo šio penktadienio. Biblioteka veiks darbo dienomis 10:00-19:00, o nuo rudens ir šeštadieniais – 10:00-17:00.

20200804 165106

20200804 165000


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video