Top Baneris

Vilniuje – daugiabučių kiemų dangos atnaujinimo darbai

2017 balandžio 10 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje pradedamas antrasis gyvenamosios aplinkos gerinimo programos etapas daugiabučių kiemuose. Savivaldybė žada suremontuoti 460 kiemų rajonuose, kur gyvena daugiausiai vilniečių.

Darbai jau verda Justiniškių rajone. Blogiausios būklės Taikos ir Rygos gatvių kiemuose klojama nauja danga, kitur užtaisomos pažeistos vietos. Pirmiausiai mieste tvarkomi prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausia vilniečių, ir tranzitiniai kiemai. Jie tvarkomi atsižvelgus į pateiktus prašymus, kurių šiemet sulaukta gerokai daugiau – apie 10 tūkstančių arba triskart daugiau, nei pernai.

„Pernai pradėta gyvenamosios aplinkos gerinimo programa pasiteisino – vilniečiai džiaugiasi atnaujintais daugiabučių namų kiemais, gatvėmis, šaligatviais. Šiandien prasidėjo darbai daugiabučių namų kiemuose, o prieš savaitę buvo pradėti kloti šaligatviai, įrenginėjamos viešojo transporto laukimo aikštelės. Vien pernai išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų, todėl įsibėgėjusi programa šiemet pasieks ir kitus jos laukiančius. Suremontavę beveik 900 kiemų, patenkinsime praktiškai visus gyventojų prašymus“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Po Justiniškių kiemų remonto, darbai prasidės ir Vilkpėdės, Naujininkų ir Naujamiesčio seniūnijose. Šiemet iki vasaros pabaigos bus sutvarkyti įvažiavimai į kiemus ir Pilaitės, Pašilaičių, Panerių, Grigiškių, Lazdynų, Karoliniškių, Fabijoniškių, Šeškinės, Viršuliškių, Justiniškių, Žirmūnų, Verkių, Antakalnio, Rasų, Žvėryno, Šnipiškių ir Senamiesčio seniūnijose.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vien kiemų remonto darbams šiemet skirta daugiau nei 2,5 mln. eurų. Prieš prasidedant darbams, vilniečiai bus informuoti skelbimais ir paprašyti patraukti automobilius iš kiemų, kad atvykusi technika galėtų tinkamai sutvarkyti automobilių stovėjimo aikšteles ir važiuojamąją kiemo dalį.

Netrukus prasidės ir kasmetinis gatvių asfaltavimas. Įvairiose seniūnijose bus sutvarkyta apie 45 km gatvių, beveik 8 km iš jų – žvyrkeliai. Didžioje dalyje gatvių bus remontuojamos po žiemos sezono atsiradusios duobės.

Vis daugiau gatvių tvarkoma ištisinio asfaltavimo būdu, kai keičiama visa kelio danga. „Girdime vilniečių pageidavimus gatvių asfaltavimui skirti dar daugiau dėmesio ir lėšų, tad galiu patikinti, kad taip ir bus. Sostinės gatvių tvarkymui šiemet skiriama daugiau kaip 14 mln. eurų“, – sako vicemeras Linas Kvedaravičius.

Įgyvendinant gyvenamosios aplinkos gerinimo programą jau pradėti kloti šaligatviai, iš Neries krantinės plokščių klojama viešojo transporto laukimo aikštelių danga, tvarkomi skverai.

Informacija apie miesto gatvių tvarkymo planus šiemet – www.vilnius.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video