Top Baneris

Vilniuje daugėja modernios sporto infrastruktūros

2016 gruodžio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Gruodžio viduryje lankytojams duris atvers modernus, badmintono, teniso, paplūdimio teniso ir paplūdimio tinklinio aikšteles, funkcinių treniruočių erdves po vienu stogu talpinantis statinys – DELFI sporto centras. Greta sostinės „Vichy“ vandens pramogų parko jis iškilo greičiau nei per aštuonis mėnesius.

Šiuo metu arenoje vykdomi paskutinieji įrengimo darbai. Jie užtruks dar apie savaitę. Taip pat testuojamos vėdinimo, apšvietimo sistemos, įvairi elektronika, įėjimo kontrolė. Lankytojus per atidarymą pasitiks ką tik sumontuotos ir sutvarkytos moderniausios sporto aikštelės – baigus valymo darbus bus montuojami sporto aikštelių pagrindai.

Pirmųjų susidomėjusių žmonių skambučių dėl aikštelių rezervacijų sulaukta dar vasaros viduryje, žmonės ir dabar skambina, registruojasi. Skaičiuojama, kad vienu metu čia galės sportuoti daugiau nei šimtas žmonių.

Tai pirmasis Lietuvoje tokio tipo centras, kuris atitiks aukščiausius pasaulinius standartus ir atvers galimybę rengti tarptautinius badmintono ir paplūdimio tinklinio turnyrus. 2017-aisiais sporto centre jau suplanuota kelios dešimtys įvairių renginių.

Dar nebaigtas įrengti centras sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio. Lapkričio viduryje jame lankėsi „Badminton Europe“ atstovai. Jie vertina, ar Vilniuje duris atversiantis daugiafunkcinis sporto centras gali tapti visos Europos badmintonininkus 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms rengsiančia baze. Savo sprendimą dėl tarptautinio badmintonininkų ruošimo centro Vilniuje „Badminton Europe“ organizacija priims jau šių metų gruodį, aplankiusi visus kandidatus ir įvertinusi jų galimybes suteikti sportininkams aukščiausius reikalavimus atitinkančią treniruočių infrastruktūrą.

delfi sporto centras 7

Įrengimas – pagal tarptautinius reikalavimus

Šiuo metu teniso salėje liejama danga. Procesas atliekamas laikantis griežtų tarptautinių reikalavimų, todėl darbas labai kruopštus ir imlus laikui. Iš viso liejama 12 sluoksnių, tad procesas užtruko beveik du mėnesius. Įrengimo darbai bus baigti prieš pat atidarymą.

Šildomose paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelėse jau įrengtas grindų šildymas ir išpiltas smėlis – jis yra tokio tūrio ir tokios frakcijos, kad atitiktų tarptautinius reikalavimus. Smėlio aikštelėse liko sumontuoti tik žaidimo stovus. Tai planuojama padaryti per savaitę.

Badmintono aikštelės bus įrenginėjamos nuo gruodžio pradžios. Darbai užtruks apie dvi savaites – jos bus įrengtos prieš pat atidarymą.

delfi sporto centras 9

Investavo daugiau nei 3 mln. Eurų

Bendras sporto centro plotas sudarys 4500 kvadratinių metrų. Po jo stogu bus įrengta 8 badmintono aikštelės, 4 paplūdimio tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelės, 2 teniso kortai, universali treniruočių erdvė, kurioje įsikurs vilniečių pamėgta „Get Fit“ akademija. 2017 metais šalia komplekso bus įrengtos papildomos 4 atviros paplūdimio tinklinio aikštelės.

Investicijos į sporto centrą siekia daugiau nei 3 mln. eurų. Daugiafunkcinio sporto komplekso statybas vykdo bendrovė „Axis Power“ ir nekilnojamojo turto projektų vystymo įmonė „Realco“. Centrą projektavo įmonė „Tiksli forma“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video