Top Baneris

Vilniuje baigtas projekto „Sierakausko 25“ pirmasis statybų etapas

2020 rugsėjo 15 d.
Sierakausko 25 resized 6
Pasidalykite straipsniu

NT vystymo ir plėtros įmonė „Realinija” pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m. Iš viso į pirmąjį etapą investuota daugiau kaip 15 mln. eurų.

„Džiugu, kad projektas sulaukė daug dėmesio – šiuo metu įgyvendintame etape jau parduota 95 proc. butų. Statybas įgyvendinome laiku, pirmieji gyventojai jau kraustosi į naujuosius namus“, – pasakoja Kęstutis Graužinis, UAB „Realinija” vadovas.

Pasak K. Graužinio, išskirtinio susidomėjimo sulaukė erdvūs butai, kuriuos šeimos rinkosi kaip alternatyvą namui. Vilniaus centre statomo „Sierakausko 25“ komplekso išskirtinumas – 80 a. ploto apželdintas ir aptvertas kiemas. Komplekso teritorijoje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, pasivaikščiojimo takai, o augalais ir kiemo priežiūra rūpinsis komplekso administracija.

„Butai šiame komplekse buvo populiarūs tarp tame pačiame kvartale gyvenančių žmonių –  vieni iš jų keitė būstą į didesnį, kiti – į mažesnį ar naujesnį, tačiau visi vienbalsiai tvirtino, kad jiems patinka gyventi šioje vietoje“, – pastebi „Realinijos“ vadovas.

Sostinės Naujamiesčio mikrorajone netoli Vingio parko pastatytame komplekse butų kainos prasidėjo nuo 2500 Eur/ kv. m. Projekto autorius – Tado Balčiūno architektūros biuras.

Sierakausko 25 resized 3

Pastatai atitinka A+ energinio naudingumo klasę, juose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema ir geoterminis grindinis šildymas, kombinuotas su miesto šilumos tinklais, sumontuoti mediniai aliuminiu kaustyti langai. Laiptinėse akį traukia natūralaus medžio apdaila, panoraminiai liftai.

Po visa teritorija įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje iš viso telpa 83 automobiliai. Joje taip pat įrengtos dviračių saugyklos, o pageidavusiems pirkėjams – privesti kabeliai elektromobilių pakrovimo stotelėms. Antžeminėje dalyje automobilių stovėjimo vietų nėra, kiemo teritorija gausiai apželdinta ir palikta tik pėstiesiems.

Be naujai pastatytų namų sklype rekonstruota ir XX a. pradžios vila, kuri yra išskirtinis projekto akcentas. Numatyta, kad viloje kitų metų pabaigoje duris atvers privati klinika.

„Sierakausko 25” yra tęstinis projektas, kuriame jau pradėti antrojo statybų etapo darbai: numatyta pastatyti du korpusus, kuriuose iš viso bus įrengta tik 12 butų. Atsižvelgiant į butų paklausą pirmajame etape bei atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, antrajame etape suprojektuoti tik erdvesni 3 miegamųjų butai, kurių plotai skiriasi nuo 93 kv. m. iki 175 kv. m. Projektą numatyta pabaigti 2021 m. pabaigoje.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video