Top Baneris

Vilniuje atidarytas olimpinis Lazdynų baseinas

2023 vasario 15 d.
Lazdynų baseino statytojų teismas
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Po šešerių metų pertraukos sostinėje trečiadienį atidarytas olimpinis Lazdynų baseinas.

Čia įrengti 50 metrų olimpinio dydžio ir 25 metrų nardymo ir šuolių į vandenį baseinai.

Šalia jų yra 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, taip pat – kavinės, treniruoklių, sauso baseino, persirengimo ir administracijos zonos. Lankytojams bus atvira penkių metrų skersmens sūkurinė vonia.

Vienu metu sporto objektas tilps 700 lankytojų, per metus iš viso galėtų būti parduota apie 4000 ilgalaikių narysčių. Skirtingu laiku baseine sportuos daugiau nei 300 atletų.

Nuo kovo plaukimo treniruotes lankys per tūkstantį vaikų, o rudenį į pamokas atvyks dar mažiausiai 1,8 tūkst. antrokų.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, sostinės sportininkai turės tinkamą vietą treniruotis, o baseino atidarymas sudarys sąlygas pilnu pajėgumu vykdyti visuotinio antrokų mokymo plaukti programą.  

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pranešime sakė besitikintis, kad baseine užaugs ne viena vandens sporto čempionų karta. 

„Tai padaryti padės ir trenerių komanda, tarp kurių – plaukikas Giedrius Titenis ir pirmasis jo mokytojas, buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas“, – teigė V. Benkunskas.

Anot Lietuvos plaukimo federacijos generalinio sekretoriaus Justo Kalinausko, komplekso atidarymas padės skatinti vilniečių fizinį aktyvumą ir sveikatinimą, prisidės Lietuvos plaukimo federacijai svarbių programų. 

„Mokymo plaukti, skendimų prevencijos ir aukšto meistriškumo sportininkų rengimo“, – vardijo J. Kalinauskas.

Baseinuose veikia pakeliamo dugno sistemos, prevencinė dirbtiniu intelektu grįsta technologija, kurios detektoriai aptinka vos kelias sekundes ant dugno nejudantį objektą ir apie jį praneša gelbėtojams, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Sporto objektas vietoje nugriauto sovietmečio baseino pradėtas statyti 2017-aisiais, tačiau jo užbaigimo terminas atidėtas kelis kartus.

2020 metų pradžioje sostinės savivaldybė nutraukė baseino statybų sutartį su „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“. Teigta, esą rangovai atsisako tęsti darbus.

Savivaldybės teigimu, jie buvo atlikę apie 40 proc. darbų, sumokėta apie 14 mln. eurų. Statybas perėmė naują konkursą laimėjęs Panevėžio statybos trestas.

Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų.

Baseiną valdys savivaldybės įmonė „Active Vilnius“, vėliau bus skelbiamas privataus operatoriaus konkursas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video