Top Baneris

Vilniečių nuomonė apie miesto infrastruktūrą gerėja

2016 kovo 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Europos Komisija paskelbė 2015 m. atlikto „Eurobarometro“ tyrimo „Europos miestų gyvenimo kokybės vertinimo“ rezultatus. Remiantis tyrimo rezultatais, bendras pasitenkinimo rodiklis tarp Vilniaus gyventojų siekia 98% ir yra vienas didžiausių Europoje. Labiau už vilniečius savo gyvenimo kokybe yra patenkinti tik Oslo (Norvegija) bei Ciuricho (Šveicarija) gyventojai, kurių bendras pasitenkinimo rodiklis siekia 99%.

Tyrimu siekta išsiaiškinti 79 didžiųjų miestų gyventojų 28 Europos Sąjungos valstybėse nuomonę apie gyvenimo kokybę ir pasitenkinimą įvairiais gyvenimo mieste aspektais: užimtumo galimybėmis, viešuoju transportu, aplinkosauga, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos ir kt. Iš Lietuvos miestų tirta tik Vilniaus gyventojų nuomonė.

Gyventojų nuomonė rodo teigiamą tendenciją, palyginti su tyrimo, atlikto 2012 m., rezultatais. Pavyzdžiui, Vilniuje teigiamai vertinančių gatvių ir pastatų būklę savo aplinkoje padaugėjo 10%, saugumo jausmo rodiklis – 17%. Bendras pasitenkinimo rodiklis tarp Vilniaus gyventojų nuo 2012 m. padidėjo 5 procentiniais punktais.

Vilniečių gyvenimo kokybės gerinimo rodiklių padidėjimui įtakos turėjo ir 2007 – 2013 m. ES struktūrinių fondų investicijomis įgyvendinti projektai sveikatos apsaugos, transporto, aplinkosaugos, viešųjų erdvių sutvarkymo ir kitose srityse.

Tyrimas taip pat atskleidžia sritis, kurioms vilniečių manymu, turėtų būti skiriama daugiau dėmesio – tai socialinės paslaugos, švietimas bei nedarbo mažinimas.

Tyrimo ataskaitą galite rasti čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video