Top Baneris

Vilniečiams pristatytas Fabijoniškių baseino projektas

2016 rugsėjo 30 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Projektuotojai savivaldybėje pristatė vilniečių aktyviai aptarinėto Fabijoniškių baseino projektinius siūlymus. Mažasis 25 metrų plaukimo baseinas turėtų iškilti Salomėjos Nėries gatvėje, greta Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos. Aštuonių takelių, 25 metrų ilgio plaukimo baseine numatyta įrengti ir pirčių zoną, treniruoklių, sporto sales, taip pat 100 vietų žiūrovų tribūną, persirengimo erdves 140 lankytojų, šalia baseino – ir automobilių stovėjimo aikštelę.

„Naujo baseino Fabijoniškėse laukia visi – ir plaukimo mėgėjai, ir profesionalai. Pagrindinė mūsų užduotis projektuotojams – baseino funkcionalumas, paprastumas, todėl projektas buvo rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija. Baseine veiks ir treniruočių salės, pirčių zona. Antrajame aukšte numatytos sporto salės galės būti išnuomotos. Viskas centre pirmiausia orientuota į kokybiškų sveikatinimo paslaugų teikimą. Džiugu, kad pastačius naują baseiną bus galima pritraukti daugiau jaunimo ir plaukimo entuziastų“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Aptarime dalyvavęs Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Gintautas Bartkus, kartu su sportininkais susipažinęs su projektiniais siūlymais, teigiamai įvertino baseino funkcionalumą ir pastato turinį: jame numatyta viskas, ko reikia plaukimo sportui ir vaikų, jaunimo dienos užimtumui. Trūktų nebent tik pakeliamo baseino dugno.

fabijoniskiu baseinas aptarimas 2

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovė Ramunė Šidlauskaitė pateikė nemažai vertingų siūlymų patobulinti projektą taip, kad baseinas taptų dar patogesnis neįgaliesiems: baseine turi būti ne tik numatytas liftas, įvažiavimai ar atskiros persirengimo erdvės lankytojams su neįgaliųjų vežimėliais, bet ir tam pritaikytos vietos žiūrovų tribūnose, taip pat siūloma atsisakyti slenksčių, kurie trukdo patekti į pirčių zoną, mobilųjį keltuvą į vandenį pakeisti stacionariu. Projekto rengėjai patvirtino, kad rengiant siūlymus buvo bendradarbiaujama su žmonių su negalia atstovais.

Daug diskusijų interneto erdvėje dar iki viešojo aptarimo sukėlęs pastato fasadas ir spalviniai sprendiniai architektų buvo apibūdinti kaip lakoniška architektūrinė kalba. Minimaliu medžiagų faktūrų ir spalvų panaudojimu siūloma suderinti paprastumą, vizualinį aiškumą, kas padeda išreikšti pastato monumentalumą, demokratiškumą ir suteikia laisvo prieinamumo įspūdį.

Pasak projektuotojų, betoninio luito tūris pasaulyje dažnai naudojama, optimali medžiaga, išsprendžianti daugybę klausimų. Aptarime dalyvavęs aktyvus vilnietis pastebėjo, kad mūsų aplinkoje labai trūksta vienalyčio minimalizmo, o šis baseino projektas – monumentalus ir švarus, geros architektūros sprendimas, kuris neabejotinai bus ateityje apdovanotas.

fabijoniskiu baseinas aptarimas 5

Išklausius ir aptarus siūlymus ir pastabas, patobulintą projektą ekspertizei tikimasi pateikti lapkričio mėnesio pabaigoje, o baseino statybas pradėti kitą pavasarį.

Vilniuje suplanuoti du nauji baseinai: daugiafunkcis Lazdynų sveikatinimo centras, kurio rangos konkursui jau ruošiamasi, ir mažasis baseinas Fabijoniškėse.

Susipažinti su Fabijoniškių baseino projektu kviečiame čia.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video