Top Baneris

Vilniečiai kviečiami teikti pastabas baseino Fabijoniškėse projektui

2016 rugsėjo 14 d.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybei paskelbus būsimojo baseino Fabijoniškių gyvenamajame rajone projektinius pasiūlymus, viešojoje erdvėje netruko užvirti diskusija, ką gi primena būsimasis pastatas. Vilniečiai negailėjo kritikos projektui, lygindami jį ir su Kėdainiuose veikiančiu krematoriumu, ir su atliekų gamykla.

Baseino projektuotojų pateiktame aiškinamajame rašte teigiama, jog objektas kuriamas atsižvelgiant ir prisitaikant prie susiklosčiusios urbanizuotos aplinkos, joje suformuojant naujos architektūrinės kokybės vizualinį orientyrą. Sklypas yra ramaus reljefo, ne itin tankiai apželdintas, tačiau atsižvelgiant į sklypo dydį, projektuojamas baseino pastatas komponuojamas pietinėje sklypo dalyje, paliekant sklypo erdvės galimai plėtrai.

Projektuojamas dviejų aukštų pastatas su techniniu pogrindžiu rūsyje. Pirmajame aukšte planuojama įrengti baseiną su rūbinėmis su kitomis pagalbinėmis patalpomis, antrajame – mankštų ir apšilimo sales.

fabijoniskiu baseinas 3

Baseino patalpa – maždaug 980 kv. metrų: čia ketinama įrengti 25 metrų ilgio 8 takelių baseiną, taip pat 100 vietų tribūną žiūrovams. Projektuojama ir atskira pirčių zona, kurioje numatytos dvi pirtys – sauna ir garinė, su šalto vandens apsipylimo funkcija.

Projektuojamo pastato architektūrinė kalba lakoniška, estetiką nulemia pastato konstrukcijų medžiagos, t. y. natūralus betonas ir stiklas. Minimaliai naudojamos medžiagos, faktūros ir spalvos skirtos suderinti paprastumą ir vizualinį aiškumą, kas padeda išreikšti pastato monumentalumą ir tuo pat metu sustiprina jo poveikį suvokėjui. Stiklo plokštumos ir vizualinis pastato išorės bei vidaus ryšys – sprendimas, pasitelktas išreikšti ir sustiprinti pastato demokratiškumo bei laisvo prieinamumo įspūdį.

Vilniečiai kviečiami dalyvauti viešame projektinių pasiūlymų svarstyme, kur bus galima pateikti savo siūlymus. Susitikimas vyks rugsėjo 26 dieną, 17 valandą, savivaldybėje.

Baseino statybas savivaldybė planavo pradėti šių metų pradžioje, tačiau jas sustabdė Viešųjų pirkimų tarnyba dėl pernelyg išpūstų viešųjų pirkimų kainų.

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia.

fabijoniskiu baseinas 1

SA.lt ir Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video