Top Baneris

Kviečia išsakyti nuomones apie progimnazijos sostinės Pavilnyje projektą (1)

2023 rugpjūčio 4 d.
lozoraicio mokykla
MB „De Architectura“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu Stasio Lozoraičio g. 95 suprojektuota 950 vietų progimnazija su priestatu, kuriame numatytas ir baseinas. Projekto rengėjas MB „De Architectura“, pristato mokyklos projektą ir kviečia gyventojus į jo aptarimą. 

Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti čia.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks rugpjūčio 14 d. 16 val. nuotoliniu būdu. Susitikimo nuoroda

2,5 ha neužstatytame valstybiniame sklype Stasio Lozoraičio g. 95 planuojama statyti trijų aukštų progimnaziją su priestatu. Jame bus įrengtas 4 takelių 25 m ilgio baseinas. 

Screenshot 2023 08 04 at 09.44.34
MB „De Architectura“ vizualizacija

Mokykloje suprojektuotas gamtos mokslų korpusas su laboratorija, menų klasės su dailės studija, muzikos bei teatro ir kino klasėmis, siuvimo, medžio ir metalo dirbtuvės, mokomoji virtuvė, biblioteka su skaitykla, didžioji ir mažoji sporto salės, 300 vietų renginių salė, valgykla su virtuve. Bendrosiose erdvėse numatomos poilsio zonos, balkonas virš didžiosios sporto salės. 

Į baseiną bus galima patekti tiek iš mokyklos, tiek tiesiogiai iš lauko. Persirengimo patalpos numatytos 90 žmonių. 

Iš viso planuojamos 32 klasės, mokykloje turėtų dirbti apie 65 pedagogai. Visose klasėse mokytojų darbo vieta kompiuterizuota ir sujungta su klasės multimedija. 

Ant pastato stogo projektuojama saulės modulių elektrinė.

Pietinė dalis progimnazijos teritorijos taps atviru visuomenei parku. Vakarinė sklypo dalis skirta sporto ir vaikų žaidimo aikštelėms, aktyviam poilsiui. Nors ji bus aptverta dėl vaikų saugumo, po pamokų ja galės naudotis ir bendruomenės nariai. 

Teritorijoje auga 13 medžių. Dalį blogos būklės medžių planuojama šalinti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • nuomonė

    2023-08-06, 8:51  

    Mano nuomone, projektas silpnokas, yra funkcinių nepatogumų, architektūrai trūksta originalesnės išraiškos. Vidinė mokyklos erdvė,panašu, tampa tipiniu sprendimu. Matyt, reikalingas architektūrinis konkursas originalesniam, įdomesniam projektui parinkti. Tokia mano nuomonė.

Rekomenduojami video