Top Baneris

Vilniečiai išsiprašė minimalaus, bet prasmingo Neries pakrantės aptvarkymo

2015 birželio 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi pirmųjų Neries krantinės tvarkymo darbų: abipus upės nupjauta pavojingai ant takų styranti metalo armatūra, vilniečių pamėgtoje erdvėje netoli Baltojo tilto sutvarkytos įgriuvusios gelžbetonio plokštės, pastatyta šiukšliadėžių ir papildomų didžiųjų konteinerių.

Daugiau kaip prieš 40 metų įrengtų Neries krantinių būklė itin prasta: neremontuojamos nusidėvėjo gelžbetoninės konstrukcijos, daug kur ištrupėjo betonas, išlindo armatūra, o per nesandarias konstrukcijas patekęs upės vanduo plauna gruntą, ir po krantinės pagrindu formuojasi tuštumos, atsiranda įgriuvos. Visa tai prie upės sportuojantiems ir besiilsintiems miestiečiams ir Vilniaus svečiams ne tik kelia pavojų, bet ir tampa nuolatine nepasitenkinimo priežastimi.

Vilniaus miesto savivaldybė nuo miestiečių prašymų bent jau likviduoti avarinę krantinės būklę gindavosi didingais planais – esą nėra prasmės investuoti į kosmetinius darbus, verčiau palaukti, iki bus įgyvendintas krantinės rekonstrukcijos projektas. Todėl pastaraisiais metais vis mažiau miestiečių  pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimams dviračiu rinkosi Neries pakrantę.

Praėjusią savaitę tose krantinės erdvėse, kur šiuo metu renkasi daugiausiai vilniečių ir turistų, Savivaldybė sutvarkė apie 40 metrų pavojingai įgriuvusių ir vandens iškilnotų plokščių. Nupjovus išlindusią metalo armatūrą abiejose upės krantinėse, susidarė 100 kg jos atliekų. Gelžbetoninės krantinės dešiniajame Neries krante sudaro apie 4 km, o kairiajame – apie 3 km. Nors daugelyje krantinės vietų vis dar matyti atsidengusi armatūra, šiuo metu ji nebėra pavojingai išlindusi.

Miestiečiams tekdavo ilgokai pavargti, kol surasdavo atokiau nuo poilsio zonų esančias šiukšliadėžes. Dabar atkarpoje nuo Vilnios iki Baltojo tilto pastatyta 20 naujų šiukšliadėžių abiejose upės pusėse ir 6 papildomi didieji konteineriai (~100 l talpos). Miesto tvarkymo skyriaus specialistai primena, kad nors šiukšliadėžės palei upę sutvarkomos kelis kartus per dieną, tačiau atliekas į jas patariama mesti rūpestingiau: kad vėjas neišnešiotų šiukšlių į upę, išmetamas pakuotes ir kitas atliekas gerai suspausti.

„Mūsų vizija – sutvarkyti Neries krantinės pėsčiųjų ir dviračių takai, kurie driektųsi nuo Valakampių iki Lazdynų, atsirastų patogūs nusileidimai prie upės, atgytų vandens turizmas ir pramogos, tačiau visa tai planuojama ne kuriant dailias vizualizacijas, o skaičiuojant ir ieškant realių finansinių galimybių, privačių investuotojų, nagrinėjant integruotų teritorijų vystymo planą. Kai bus aiškūs ir realūs finansavimo šaltiniai, kitais metais bus galima pradėti krantinės atnaujinimo darbus“, – sakė L. Kvedaravičius.

Pasak vicemero, kitąmet krantinėje laukia dar daug darbų, o šią vasarą ties Žvejų ir Olimpiečių gatvėmis dar bus įrengti suoliukai, kur po malonių pasivaikščiojimų bus galima prisėsti pasigrožėti į Gedimino pilį atsiveriančiu vaizdu.

 Parengta pagal Vilniaus savivaldybės inf.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video