Top Baneris

Vilniaus vystyme – daugiau viešumo

2021 rugsėjo 6 d.
Baltasis tiltas Vilnius Vilniaus Vystymo kompanija
VVK archyvo vizualizacija.
Pasidalykite straipsniu

„Vilniaus vystymo kompanija“ (VVK) daugiau kaip 30 metų vykdo Vilniaus miesto viešųjų statybos objektų priežiūrą ir valdymą. Šiandien įgyvendinami pokyčiai, padėsiantys tapti atvira, konkurencinga, skaidria ir efektyviai veikiančia savivaldybės valdoma įmone. Nuo rugpjūčio įmonei vadovauja atvirą konkursą laimėjęs Saulius Barauskas.

„Pokyčiai yra reikalingi norint drąsiai žiūrėti į akis tiek užsakovams, tiek vilniečiams, tad prioritetu matau poreikį projektus įgyvendinti laiku, skaidriai ir neviršijant numatytų kaštų“, – sako naujasis VVK vadovas.

Informacija – vieša

Efektyvus projektų valdymas, savalaikis projektų realizavimas, laiku pastebėtos ir ištaisytos klaidos, optimali projekto kaina – pagrindiniai VVK siekiai. Nors tradiciškai statybos sektoriuje informacija yra jautrus klausimas, o konfidencialumas yra ypatingo lygmens, tačiau VVK formuoja naujas praktikas viešuosiuose pirkimuose, projektų valdymo srityje bei siekia, kad informacija būtų viešai prieinama. Šiuo metu VVK valdo 70 projektų už beveik 170 mln. eurų.

Nauja praktika

Nuo birželio VVK viešina informaciją, kurios anksčiau neatskleisdavo valdytojai, vystytojai ar užsakovai, ir pateikia ją savo interneto puslapyje. Bendrovės svetainėje pasirinkus projektą, galima rasti visą aktualią informaciją: priešprojektinius pasiūlymus, projektus, sąmatas, atliktų darbų aktus. Tai suteikia galimybę susipažinti su projektais, padeda greičiau juos pritaikyti visuomenės poreikiams. Rangovai gali tinkamai įvertinti projektus dar iki paskelbiant konkursą, todėl užtenka laiko susipažinti ir su didelės apimties projektu.

Saulius Barauskas
Saulius Barauskas

Viešos sąmatos ir aktai

Sąmatų viešinimo sistema naudinga tuo, kad yra užtikrinamas konkurencingumas, dalyviams būtų suteikiamos vienodai lygios sąlygos darbui su Vilniaus miesto viešaisiais objektais. Taip pat tai skatina domėjimąsi pirkimais, mažina projektų pabrangimo riziką. Atliktų darbų aktų atskleidimas užtikrina visišką skaidrumą ir užkardo neteisėtų susitarimų galimybę.

VVK svetainėje (www.vilniausvystymas.lt) veikia projektų žemėlapis, per kurį įvairiais pjūviais galima analizuoti vykdomus ar planuojamus projektus.

VVK svetainėje netrukus palaipsniui prie projektų informacijos bus pateikta ir statybos skaičiuojamoji kaina, kad rangovai įvertintų, kaip projektuotojai apskaičiavo būsimų darbų kainą.

Kitoks požiūris į delspinigius

VVK pradeda taikyti naują delspinigių skaičiavimo tvarką rangos sutartyse. Jei anksčiau VVK sutartyse delspinigiai buvo skaičiuojami nuo visos pradinės sutarties vertės, dabar nuostata pakito ir delspinigiai už vėlavimą bus skaičiuojami tik nuo neatliktų darbų vertės.

Vilniaus vystymo kompanija

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video