„Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros atnaujinimą ir plėtrą investuos 65 mln. eurų

„Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros atnaujinimą ir plėtrą investuos 65 mln. eurų

„Vilniaus vandenys”
Vilniaus savivaldybės nuotr.

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” per trejus metus į vandentiekio ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą investuos 65 mln. eurų. Tai numatyta bendrovės 2017–2019 metų Strateginiame veiklos ir plėtros plane, kurį patvirtino bendrovės akcininkės – Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių bei Šalčininkų rajonų savivaldybės.

Didžioji dalis šių lėšų, maždaug 69 proc., bus skirta infrastruktūrai atnaujinti. Maždaug 14 proc. bus skiriami tinklų plėtrai, 6 proc. – vandens apskaitos prietaisų atnaujinimui, likusios – IT sistemoms, transportui atnaujinti bei kitoms sritims.

Šią investicijų programą „Vilniaus vandenys“ planuoja įgyvendinti reikšmingai suefektyvinus veiklą bei sumažinus savo paslaugų kainą. Planuojama, jog antroje šių metų pusėje kainos klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse mažėtų maždaug 10 procentų. Tokiam bendrovės siūlymui dar turi pritarti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija bei įmonės akcijas valdančių savivaldybių tarybos.

„Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus teigimu, iki šiol įmonė didžiąją dalį lėšų skirdavo plėtrai, gerokai mažiau infrastruktūros atnaujinimui. „Didžioji dalis tinklų buvo nutiesta prieš kelis dešimtmečius – apie po žeme nutiestų tinklų amžių galima spręsti pakėlus akis ir įvertinus aplinkinių pastatų amžių. Įmonės valdomo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklo ilgis siekia beveik 3 tūkst. kilometrų, tad jis turi būti atnaujinamas nuolat, kitaip brangs jo eksploatavimas, didės avarijų tikimybė“, – teigė A. Ignatavičius.

Daugiausiai lėšų, maždaug 25 mln. eurų, šiuo laikotarpiu bus skiriama Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijai. Nuo 1986 metų veikiantys nuotekų valymo įrenginiai kompleksiškai nebuvo atnaujinami nuo pat jų atidarymo. Valyklos dumblo tvarkymo įrenginiai, panaikinę vilniečius varginusius nemalonius kvapus, buvo iš esmės atnaujinti 2012 metais.

Nuotekų valykla bus atnaujinta ir Švenčionyse, ją rekonstravus į aplinką pateks daug švaresnės ir aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkančios nuotekos, ženkliai sumažės galimų avarijų tikimybė.

Per trejus metus bendrovė planuoja įrengti 4 naujus vandens gerinimo įrenginius, renovuoti 2 nuotekų valyklas, nutiesti maždaug 26 km naujų ir renovuoti 12 km vandentiekio tinklų, nutiesti maždaug 33 km naujų bei renovuoti 18 km nuotekų tinklų. Įgyvendinus šiuos projektus, maždaug 32 tūkst. klientų galės mėgautis geresnės kokybės vandeniu, 3,5 tūkst. klientų galės prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Plečiant šiuos tinklus bendrovės klientams pagerės gyvenimo kokybė – bus galima atsisakyti vandens kolonėlių, individualių gręžinių ir nuotekų valymo įrenginių.

Įrengus naujus vandens gerinimo įrenginius, vandens kokybė pagerės daugiau nei 18 tūkst. klientų Naujoje Vilnioje bei 4 tūkst. klientų Vilniaus Kalnėnų mikrorajone, 3 tūkst. klientų Švenčionyse ir 7 tūkst. klientų Šalčininkuose.

Bendrovės ilgalaikiame plane numatyta, kad 2017–2019 metais vandentiekio ir nuotekų tinklai bus plečiami Vilniaus Šnipiškių, Visorių, Naujininkų mikrorajonuose, taip pat sodų bendrijose Antakalnio rajone, Naujojoje Vilniuje, kitose miesto vietose.

„Vilniaus vandenys“ ketina investuoti ir į priemones, leisiančias taupiau naudoti gamtos išteklius bei mažinti galimą aplinkos taršą, tam bus atnaujinti magistraliniai ir savitakiniai nuotekų tinklai Grigiškėse, Salininkuose, Trakų Vokėje, Švenčionyse ir Švenčionėliuose. Siekiant mažinti galimų avarijų tikimybę, pagal planą pirmiausia bus atnaujinami seniausi ir prasčiausios kokybės tinklai.

Planuojama, kad maždaug 34 proc. investicijų programai reikalingų lėšų skirs ES struktūriniai fondai. Dar maždaug 35 proc. įmonė finansuos iš savų lėšų, likusią dalį ketinama pasiskolinti.

Temos: „Vilniaus vandenys“, Infrastruktūros atnaujinimas, Nuotekų valymo įrenginiai, Vandentvarka

1 komentaras. Leave new

  • Kęstutis
    2020-02-26 13:47

    Susidaro įspūdis, kad artezinių gręžinių gręžėjai kažkaip randa būdų kaišioti pagalius į ratus centralizuoto vandens tiekėjams ir toliau sėkmingai tęsti savo veiklą. Suprantu ir tiekėjų rūpesčius, jei neatsakingi asmenys vengia jungtis prie tinklų. Bet tai ne jų bėda. Tai visiško atsakingų instancijų neįgalumo pavyzdys. Be jokio atlygio per porą mėnesių tokius nesusipratėlius įtikinčiau gerbti Lietuvą.Kodėl daugelyje atsakingų postų dirba nieko nenutuokiantys ir nenorintys dirbti pareigūnai ? Ne „Vilniaus vandenys” kalti, kad net sostinėje ištisi mikrorajonai negauna centralizuoto tiekimo paslaugos. Bet niekas nekreipia dėmesio į tuos, kurie yra „aukščiau” ir turi daugiau galių ? Baudas mokame ir mokėsime tik dėl biurokratų apsileidimo. O gal ne dėl jo ? Gal tai n u s i k al s t a m a veika ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai