Per 2020 m. didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ išplėtė savo tinklą ir padidino jo prieinamumą, įdiegė daugiau nei 5600 išmaniųjų vandentiekio rodmenų nuskaitymo įrenginių bei pradėjo didžiausios Lietuvoje nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus.
Didžiausia vandentvarkos bendrovė Lietuvoje „Vilniaus vandenys“ pernai nutiesė 25,3 km nuotekų ir 24,8 km vandentiekio tinklų. Prie centralizuotos vandens tiekimo ir nuotekų sistemos prijungta 6418 naujų klientų – 7 proc. daugiau nei 2019 m.
Auginti klientų skaičių padėjo paslaugų „iš vienų rankų“ sistemos plėtra. Tai reiškia, kad klientai „Vilniaus vandenyse“ gali gauti projektavimo, rangos darbų ir geodezinės nuotraukos parengimo paslaugas. Taip pat buvo 16 proc. sutrumpintas klientų prijungimo prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų laikas. Klientų GCSI pasitenkinimo indeksas pasiekė 76 – 4 punktais daugiau nei 2019 m. ir 4 punktais aukščiau už Lietuvos komunalinių paslaugų įmonių vidurkį (72).
Siekdami tiekti kokybiškesnį geriamąjį vandenį ir geriau išvalyti nuotekas, 2020 m. „Vilniaus vandenys“ taip pat įgyvendino ir pradėjo svarbius infrastruktūros gerinimo projektus. Tarp jų – pasirašyta rangos sutartis dėl Vilniaus nuotekų valyklos įrenginių rekonstrukcijos, į kurią investicijos sieks daugiau nei 44 mln. eurų.
Be to, pernai įdiegti 5600 išmaniųjų vandentiekio rodmenų nuskaitymo įrenginiai, kurių diegimui pirmą kartą regione buvo panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto technologija. Tai leido „Vilniaus vandenims“ atsakingiau naudoti gamtos išteklius, greičiau pastebėti ir likviduoti avarijas bei veikti efektyviau.
„Modernūs vadybos sprendimai, atvira orientacija į vilnietį bei dar didesnis akcentas aplinkosaugai – šie sprendimai leido „Vilniaus vandenims“ plėsti paslaugų spektrą ir kokybę bei didinti prieinamumą vilniečiams. Galime didžiuotis, kad Vilnius tapo pirmąja sostine Baltijos šalyse, kurioje pradėtas kurti išmanus vandentiekis“, – sako Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras.
2020 m. kartu su Vilniaus miesto savivaldybe „Vilniaus vandenys“ taip pat įdiegė mobiliąsias gertuves daugiau nei pusėje mokyklų bei 6-iose judriose miesto vietose. Tai suteikė galimybė miestiečiams gyventi tvariau – mažinti plastikinių buteliukų vartojimą. Tarp kitų „Vilniaus vandenų“ pernai vykdytų tvarumo projektų – saulės elektrinių ant bendrovės pastatų stogų diegimo pradžia, dumblo perdirbimas, automobilių parko papildymas 8-iais elektromobiliais.
„Pernai didelį dėmesį skyrėme ne tik tam, kad pasiektume užsibrėžtus tikslus – plėstume paslaugų prieinamumą, jų spektrą bei kokybę – bet ir tam, kokiais būdais mes tų tikslų siekiame. Dėl to mūsų investicijos ir pernai, ir ateinančiais metais yra nukreiptos ne tik į didelio masto infrastruktūros gerinimo projektus, bet ir į aplinką tausojančius sprendimus bei visuomenės švietimą aplinkosaugos temomis“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.
Iš viso 2020 m. „Vilniaus vandenys“ įgyvendino investicinių projektų už 15 mln. eurų, šiemet investuoti planuojama dvigubai daugiau – 44 mln. eurų.
„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 265 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.