Top Baneris

Vilniaus vakarinio aplinkkelio projektui – teigiamas Europos Komisijos įvertinimas

2016 rugsėjo 27 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Užbaigus visus formalumus, Europos Komisija galutinai patvirtino skirsianti finansavimą Lietuvos pateiktam didelės apimties projektui „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio III etapas“. Iš viso bus skirta daugiau nei 84 mln. eurų.

„Projektas svarbus Vilniui ir jo apylinkėms, kur sparčiai gausėja transporto ir dėl to daugėja judėjimo nepatogumų. Šiuo atveju Europos Sąjungos fondų lėšomis sutvarkyta infrastruktūra sumažins ne tik gyventojų laiko, bet ir sveikatos sąnaudas, keliaujant į siekiamą tašką“, – sako finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Vakarinio aplinkkelio projektas – vienas pirmųjų, pateiktų naujuoju 2014–2020 metų ES finansavimo laikotarpiu. Projekto paraiška nepriklausomiems ekspertams vertinti pateikta dar birželio mėnesį.

Įvertinusi nepriklausomų ekspertų išvadas dėl projekto, EK turėjo teisę per tris mėnesius nuo pranešimo apie finansuojamą didelės apimties projektą gavimo dienos nepritarti jo finansavimui, jei matytų esminių trūkumų. Dėl šio Lietuvos projekto EK pastabų nesulaukta.

Bendra Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo projekto darbų vertė daugiau kaip 94 mln. eurų, iš kurių, sulaukus EK pritarimo, daugiau kaip 84 mln. bus skirta iš Sanglaudos fondo.

Įgyvendinant aplinkkelio III etapo darbus, Vilniaus mieste baigiama tiesti 5,38 km ilgio 4–6 eismo juostų jungtis nuo Ozo g. iki Ukmergės g., taip pat baigiama įrengti šešis viadukus. Atidarius aplinkkelį, į jį bus nukreipti transporto srautai iš sostinės Pašilaičių, Justiniškių, Buivydiškių ir Gineitiškių mikrorajonų, visas aplinkkelis pradės veikti kaip tranzitinė trasa, svarbi vietiniam ir tarptautiniam susisiekimui.

Numatoma, kad naudotis visu aplinkkeliu vilniečiai ir miesto svečiai galės jau šių metų pabaigoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video