Top Baneris

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija tęsiama nestabdant veiklos

2023 balandžio 12 d.
Vilniaus TV boksto rekonstrukcija
Pasidalykite straipsniu

  • Į II rekonstrukcijos etapo darbų pabaiga numatoma 2024 m. rugsėjį.
  • Į šį etapą bus investuota apie 8 mln. Eur.
  • Rekonstrukcijos darbus vykdys: UAB „Infes“, UAB „Schindler Liftas“ ir UAB „Ergolain projektai“.

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pradeda antrąjį Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos etapą. Rekonstrukcijos darbų metu aukščiausio ir vieno lankomiausių Lietuvos objektų veikla nebus stabdoma, lankytojai bus priimami ir aptarnaujami įprastu režimu.

Šią savaitę prasidėsiantys rekonstrukcijos darbai bus sutelkti viršutinėje TV bokšto taurės dalyje, nurodoma pranešime žiniasklaidai. Pirmiausiai numatoma pilnai įrengti 2 aukštus, esančius virš restorano „Paukščių takas“. 170 m aukštyje turėtų įsikurti 333 kv. m. bistro-baras „Toliai“, iš kurio bus patenkama į 620 kv. m. lauko terasą. Virš jo esančiame aukšte bus įrengta konferencijų salė „Debesys“ ir poilsio zona. Taip pat bus pakeisti visi vidaus infrastruktūriniai įrenginiai aptarnaujantys visus tris aukštus. Planuojama, kad šios naujos TV bokšto erdvės bus atvertos lankytojams ir klientams 2024 m. kovą.

Vilniaus TV boksto rekonstrukcija1

Naujos TV bokšto erdvės bus atvertos lankytojams ir klientams 2024 m. kovą. Ž. Gedvilos/ BNS nuotr.

Vėliau rekonstrukcija persikels į „Paukščių tako“ restoraną ir po juo esančias TV bokšto erdves. Bus pakeisti restorano langai, atnaujintas interjeras ir pertvarkyta restorano įžymybė – 3600 besisukanti apžvalgos platforma. Ji taps dvigubai platesnė bei pritaikyta judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Rekonstrukcijos metu taip pat bus modernizuoti liftai, įrengtas papildomas techninis liftas tiekti maistą ir gėrimus.

Iš viso į II rekonstrukcijos etapo darbus, kurių pabaiga numatoma 2024 m. rugsėjį, bus investuota apie 8 mln. Eur. Rekonstrukcijos darbus vykdys 3 specializuoti rangovai, kurių kiekvienas atrinktas per atskirą pirkimo konkursą: UAB „Infes“, UAB „Schindler Liftas“ ir UAB „Ergolain projektai“. Rangos darbai bus vykdomi pagal UAB „Plazma“ parengtą architektūrinį projektą ir UAB „Aplan“ techninį darbo projektą.

„Nepaisant vyksiančių statybos ir apdailos darbų TV bokštas visą laiką išliks atviras lankytojams, pramogoms dideliame aukštyje, kultūros ir meno renginiams“, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video