Top Baneris

Vilniaus Senamiestyje įsikurs privatus tarptautinis licėjus

2020 lapkričio 6 d.
nuotr. aut. Raminta Levandraitytė
Ramintos Levandraitytės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įgyvendinus rekordinio dydžio NT sandorį, istorinėje Vilniaus vietoje, Subačiaus g. esančiame patalpų komplekse, veiklą pradės privatus tarptautinis licėjus. Beveik 5 tūkst kv. m. patalpos šiuo metu yra pritaikomos mokyklos poreikiams, o ugdymo procesas jose bus pradėtas kitų metų pradžioje.

Mokykla įsikurs Stačiatikių bažnyčios valdomose patalpose, kuriose iki šių metų veikė profesinių paslaugų bendrovė „EY“. Licėjui priklausys trys uždari ir erdvūs sostinės senamiesčiui būdingi kiemai. Mokyklos teritorijoje bus sudarytos sąlygos vaikams saugiai leisti laiką tiek pastatų viduje, tiek lauke. Ugdymo procesas naujose patalpose turėtų prasidėti nuo kitų metų sausio mėnesio.

Naujosiose mokyklos patalpose bus įrengtos modernios, šviesios klasės pamokoms, atskiros erdvės grupiniams darbams, biblioteka-žinių ir kultūros centras, taip pat erdvės mokinių laisvalaikiui – licėjaus mokinių klubas, socialinis-edukacinis klubas, poilsio kambarys, renginių salė. Pirmame aukšte veiks valgykla. Vėlesniame etape planuojama įrengti ir sporto aikštyną bei sporto salę. Naujosios patalpos taip pat suteiks geresnes galimybes kovoti su pandemijos keliamais iššūkiais.

„Šis nuomos sandoris yra didžiausias per pastaruosius kelerius metus, jeigu ne dešimtmetį, Vilniaus Senamiestyje. Tokie sandoriai Senamiestyje pasitaiko itin retai – tiek dėl ribotos tokio dydžio pastatų pasiūlos, tiek dėl parkavimo vietų, kiemelių ir kitų naudų nuomininkams trūkumo. Retai pasitaiko ir atvejai, kai savininkai sudaro galimybes ilgalaikei veiklai patalpose, kuriose yra visos reikiamos sąlygos mokyklai veikti“, – sako sandorį konsultavusios NT konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ vykdantysis direktorius, įmonės partneris Mantas Miseliūnas.

Projet Immobillier 2020 RLM 052

Pasak jo, tokio dydžio sandoriai ir itin stipri pastarųjų metų mokyklų plėtra įrodo, kad rinkoje susiformavo naujas komercinio nekilnojamojo turto segmentas, kuris savo svarba ir apimtimis jau gali lygiuotis į biurų, prekybos objektų ar sandėlių nekilnojamojo turto segmentus.

NT konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ vyresnysis konsultantas Jonas Danilevičius teigia, kad ši Senamiesčio vieta pasižymi geromis susisiekimo, automobilių parkavimo galimybėmis, todėl tėvams ir mokiniams bus patogu pasiekti mokyklą.

„Šiandien labai svarbu, kad mokyklos užtikrintų ne tik kokybišką ir šiuolaikišką ugdymą, bet ir būtų įsikūrusios patogioje, lengvai pasiekiamoje vietoje, švarioje ir saugioje aplinkoje. Šios mokyklos kūrimasis Senamiestyje ypač aktualus Užupio, Paupio, Markučių naujakuriams – rajonų, kuriuose per ateinančius metus įsikurs tūkstančiai šeimų gaunančių vidutines ir aukštesnes pajamas. Licėjaus  įsikūrimas šiame rajone turės teigiamos įtakos visai rajono bendruomenei“, – sako Jonas Danilevičius.

nuotr. aut. Raminta Levandraitytė


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video