Top Baneris

Vilniaus savivaldybė ruošia leidimus griauti buvusiam Kelių policijos pastatui

2017 kovo 20 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė sveikina teismo sprendimą bendrovės „Lidl Lietuva“ įsigyto pastato Giraitės g. 3 byloje – byla baigta taikos susitarimu. Ir taip baigiama buvusio Kelių policijos pastato istorija. Savivaldybė pabrėžia, jog niekuomet neprieštaravo investiciniam projektui, o pastato griovimo leidimą sustabdė, nes to reikalavo Lietuvos architektų sąjunga ir Kultūros paveldo departamentas.

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus vertinimu, visiškai nepateisinama tokia situacija, kad kol pastatas buvo valstybės rankose, į jokius paveldo sąrašus jis nebuvo įtrauktas, o kai tik buvo privatizuotas, iš karto atsirado interesas jį paversti kultūros vertybe.

„Džiaugiuosi, kad visos pusės galiausiai pripažino, kad tokia situacija negalima, ir savivaldybė gali išduoti visus reikalingus leidimus, kas leis šią vietą paversti vilniečių naudojama miestui tinkančia erdve”, – sako meras Remigijus Šimašius.

„Do Architects“ projekto vizual.

„Do Architects“ projekto vizual.

Praėjusių metų pabaigoje vykusiame architektūriniame konkurse, kuris surengtas bendradarbiaujant savivaldybei, Lietuvos architektų sąjungai ir bendrovei „Lidl Lietuva“, geriausiu architektūriniu pasiūlymu biurų parkui Giraitės g. 3 Vilniuje pripažintas bendrovės „DO architects“ projektas. Jų parengtame projekte Kęstučio Pempės ir Gyčio Ramunio projektuotą pastatą numatyta nugriauti.

Antroji vieta atiteko bendrovei „Architektūros kūrybinei grupei“. Trečiąją vietą pasidalijo dvi komandos: bendrovė „Unitectus“ ir MB „Domino Navidausko architektų studija“.

Pateiktus darbus vertino komisija iš architektūros, kultūros paveldo specialistų, UAB „Lidl Lietuva“ bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video