Top Baneris

Vilniaus savivaldybė nori dalytis viešosios infrastruktūros tvarkybos išlaidas

2017 gegužės 5 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė tęsia programą 50 ir 50, siūlančią miestiečiams pasinaudoti parama viešųjų erdvių infrastruktūrai atnaujinti. Tai – modelis, pagal kurį vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus viešųjų erdvių infrastruktūros darbus. Šiai programai šiemet planuojama skirti daugiau nei 500 tūkst. eurų.

„Ši programa yra vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padės greičiau atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką – asfaltuojant kelius, tvarkant kiemus, ar norint įsirengti vaikų žaidimų aikštelę. Noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama. Džiaugiuosi, kad atsiranda iniciatyvių vilniečių, kurie imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Šiais metais taip atsinaujino ne viena gatvė – Kryžiokų sodų (2-iosios, 3-oosios, 4-iosios gatvių), Bajorų kelio, Vanaginės sodų (3-osios g.), Skersinės sodų (1-osios g.), Balžio, Mikytų, Veržuvos, Mačernio gatvių ir Labguvos gatvių gyventojai jau džiaugiasi naujomis išasfaltuotomis gatvėmis. Keletas bendrijų taip pat jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 proc. parama ir prie daugiabučių namų Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius, gatves su savivaldybės parama tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų 33-iosios gatvių, Žemosios, Daubėnų, Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai bei įmonės.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Norintieji pasinaudoti savivaldybės programa 50 ir 50 vilniečiai pateikia paraišką, kurią įvertina savivaldybės specialistai ir įrašo į planuojamų rekonstruoti objektų sąrašą. Gyventojai įsipareigoja savo lėšomis parengti gatvės rekonstravimo darbų projektą, ir sumoka tik pusę darbų kainos savivaldybės parinktam rangovui (50 proc.). Kainą sudaro statybos (gatvės pagrindų įrengimo, lietaus vandens nuvedimo ir asfaltavimo) darbų, geodezinės nuotraukos ir statinio kadastrinių matavimų kaina. Likusią dalį padengia savivaldybė.

Vieną tokių projektų kaip tik įgyvendino Pilaitės rajono Varnės gatvės gyventojai: kone 20 metų dulkėtu žvyrkeliu naudojusis bendruomenė pasirengė techninį projektą, o savivaldybė paklojo asfaltbetonio dangą, įrengė lietaus nuotekų inžinerinius tinklus, apšvietimą, iškiliąsias pėsčiųjų perėjas. Buvo išasfaltuotas kilometras žvyrkelio, o ateityje bus tvarkoma ir likusi gatvės dalis.

Norintieji daugiau sužinoti apie savivaldybės programą 50 ir 50 gali kreiptis į Danguolę Baltrušaitienę, savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vyr. specialistę, tel. (8 5) 211 2116 arba el. paštu danguole.baltrusaitiene@vilnius.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video