Top Baneris

Vilniaus savivaldybė nepritaria daugiabučių Žirmūnuose projektiniams siūlymams

2021 lapkričio 3 d.
vilnius zirmunai uab artex
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius, išnagrinėjęs gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektinius pasiūlymus, nusprendė jiems nepritarti ir grąžino projektą taisyti iš esmės.

Specialistų vertinimu, greta Žirmūnų ir Kareivių g. sankryžos, UAB „Artex studija“ paruoštiems daugiabučių korpuso projektiniams pasiūlymams trūksta urbanistinės kokybės, pasiūlymai neturi vientisos architektūrinės idėjos, projektu nekuriama kokybiška aplinka nei esamiems Žirmūnų gyventojams, nei ir būsimiems planuojamo objekto gyventojams. Be to, parengtas projektas neatitinka rengimo užduoties reikalavimų, o svarbiausia -10-ies Vilniaus miesto architektūros ir urbanistikos taisyklių.

Projekto autoriai turės pateikti ir trūkstamus želdinių tvarkymo sprendimus, kurie formuos kokybiškas žalias erdves aplink pastatus, atvers kokybiškas perspektyvas atvykstantiems iš Kareivių ir Žirmūnų gatvių. Šiuo metu projekte dominuoja kietosios dangos, trūksta ryšio su supančia gamtine aplinka.

vilnius zirmunai uab artex

Koreguojant projektą, projektuotojai įpareigoti skirti didelį dėmesį urbanistinei, architektūrinei sprendimų kokybei, rasti viešų ir privačių erdvių atskyrimo sprendimus, pasiūlyti patrauklius, prie konteksto derančius pastato įvaizdžio ir architektūrinių detalių sprendimus. Projektas privalės atitikti visus projektinių pasiūlymų rengimo užduoties reikalavimus..

Su projektinių pasiūlymų pakeitimais visuomenė turės būti supažindinta pakartotinai.

„Tikimės, kad vystytojas reaguos į pastabas ir geranoriškai koreguos projektą, kol bus surastas tinkamas jo variantas“, – sakė Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video