Top Baneris

Vilniaus savivaldybė: beveik nebeliko kliūčių pradėti nacionalinio stadiono statybas (3)

2021 liepos 8 d.
nacionalinis stadionas
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su Vilniaus miesto savivaldybe baigė derinti detales ir sutarė pasirašyti papildomą Vyriausybės ir savivaldybės indėlį bei garantijas įtvirtinantį dvišalį susitarimą dėl daugiafunkcinio komplekso statybos ant Šeškinės kalvos. Jei miesto taryba pritars susitarimui, neliks kliūčių pasirašyti koncesijos sutartį ir pradėti techninį projektavimą bei statybos darbus. 

Sutarta pasirašius sutartį su koncesininku papildomai įsivertinti, ar statant ar jau pastačius daugiafunkcinį kompleksą pagrindinio stadiono sėdimų vietų skaičius galėtų būti išplėstas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst. Toks punktas anksčiau numatytas savivaldybės tarybos protokoliniame nutarime, jo pageidavo ir Vyriausybė. 

„Bendradarbiaujant pavyko operatyviai nugludinti pozicijas, patikslinti susitarimus, kad ryžtingai galėtume judėti pirmyn. Jei Vilniaus miesto taryba susitarimui pritars, neliks kliūčių pradėti projektą įgyvendinti“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Taip pat sutarta, kaip būtų sprendžiami ginčai, jei tokių kiltų, užfiksuoti maksimalūs finansiniai įsipareigojimai. 

„Jei prieš metus atrodė, kad projektas sužlugdytas, tai įdėjus maksimalias pastangas dabar galime viltis, kad pagaliau pajudėsime. Tikiuosi greito sutarties pasirašymo ir sklandaus tiek ilgai vilkinto projekto realizavimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Daugiafunkcis kompleksas 

Pagal parengtą koncesijos sutartį, ant Šeškinės kalvos turėtų išdygti daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Projekto vertė – daugiau nei 150 mln. Eur. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • chebra

  2021-07-09, 12:43  

  o gal is tikruju sis kartas lemtingas? gal tapsime istorinio ivykio liudininkais?

 • Beveik?

  2021-07-09, 9:26  

  Bet vat tas žodis ” beveik ” ir neramina 😏

 • Come on, Vilnius !

  2021-07-09, 9:18  

  Reikia , Vilniau, oi kaip reikia šio stadiono. Ir su 18,000 vietu.
  Bet jau tiek kartu sakė, kad bus ir jo nebuvo.
  Na, gal jau dabar ?
  Come on , Vilnius !

Rekomenduojami video