Top Baneris

Vilniaus rajone rūpinamasi ne tik keliais, kuriais važiuoja premjeras

2020 sausio 15 d.
r7 86288
Vilniaus raj. sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Saugios infrastruktūros kūrimas išlieka vienu iš svarbiausių Vilniaus rajono savivaldybės prioritetų. Apibendrindami 2019 metus, Vilniaus rajono savivaldybė džiaugiasi pokyčiais gerinant gyvenamąją aplinką Vilniaus rajone.

Kasmet yra vykdomi kelių priežiūros ir plėtros darbai – nuolat prižiūrimi, tiesiami ir taisomi vietinės reikšmės keliai ir gatvės, klojami nauji šaligatviai, įrengiami kelio ženklai. Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu – atnaujinamas ir kelių bei šaligatvių apšvietimas.

Reikėtų pabrėžti, kad Vilniaus rajono savivaldybė prižiūri virš 2,5 tūkst. km viešųjų vietinės reikšmės kelių. Tai vienas didžiausių vietinių kelių tinklas visoje šalyje. Siekiant pagerinti kelių ir gatvių būklę reikalingos nemažos lėšos. Savivaldybė deda visas pastangas, kad rajono viešoji infrastruktūra būtų saugi ir atitiktų gyventojų bei svečių poreikius ir tai daroma maksimaliai, kiek tik leidžia finansinės galimybės. Kiekvienais metais kelių priežiūros ir plėtros darbams skiriama vis daugiau lėšų iš Savivaldybės biudžeto, taip pat išnaudojamos visos galimybės gauti papildomą finansavimą iš valstybės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų, siekiant išasfaltuoti ir atnaujinti vis daugiau Vilniaus rajono kelių ir gatvių. 2019-aisiais buvo sėkmingai užbaigti du dideli projektai pietinėje Vilniaus rajono dalyje – kelio Rudamina-Šveicarai-Daubėnai asfaltavimas ir Skaidiškių k. gatvių infrastruktūros vystymas. Eismo sąlygų pagerinimai buvo vykdomi ir Riešės, Bukiškio, Sudervės, Avižienių be Zujūnų seniūnijose, kur gyventojai sulaukė reikšmingų investicijų į gatvių infrastruktūros vystymą.

r2 86285

r6 86287

Ne ką mažiau svarbūs darbai, pasitelkus Europos regioninės plėtros fondo lėšas, buvo vykdomi Nemėžio seniūnijoje esančiame Skaidiškių kaime. Projekto metu Kaštonų gatvės 527 m atkarpoje buvo įrengta 6 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija, 1,5 m pločio šaligatvis. Akacijų gatvės 1 220 m atkarpoje buvo įrengta 5,5-6,0 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija(1 276 m), 1,5 m pločio šaligatvis ir gatvės apšvietimas (1 390 m). Remonto darbai buvo vykdomi ir Beržų gatvėje – 674 m atkarpoje įrengta 5,5 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija (793 m), 1,5 m pločio šaligatvis ir gatvės apšvietimas 750 m.

Statinio statybos rangos darbų kaina siekė beveik 1,7 mln. eurų. Iš jų virš 1,2 mln eurų sudarė Europos Sąjungos fondų lėšos, o virš 380 tūkst. eurų skyrė Vilniaus rajono savivaldybė.

2019 metais taip pat pavyko sutvarkyti labai judrią Riešės gatvę, esančią Riešės k. Paklota nauja asfalto danga, įrengtas LED gatvės apšvietimas, abiejose kelio pusėse įrengtas platus ir žmonėms su negalia pritaikytas šaligatvis, šalia mokyklos įrengta speciali trumpo sustojimo automobilių aikštelė, kad tėvai pavėžėdami vaikus į mokyklą galėtų saugiai sustoti ir juos išleisti. Naujai paklotos asfalto dangos Riešės gatvėje ilgis siekia 0,9 km. Šiai gatvei įrengti buvo skirta beveik 971 tūkst. eurų KPPP lėšų.

Bukiškio kaime buvo sutvarkyta Draugystės gatvė. Čia įrengtas 1,5 m pločio šaligatvis, paviršinio lietaus vandens surinkimas, apšvietimas. Investicija siekė beveik 83 tūkst. eurų. Bičiulių ir Šaulio gatvėse įrengti 4 autobusų sustojimai, šiems darbams atlikti buvo skirta apie 70 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų.

5r 86299 skaid1 86291

Verta paminėti dar kelias didesnes investicijas į kelių infrastruktūrą praėjusiais metais. Riešės sen., Purnuškių k. buvo kapitališkai remontuota Purnuškių g. Remonto darbams skirta virš 318 tūkst. eurų. Sudervės sen., Rastinėnų k.  atliktas kapitalinis Bubų g. remontas – darbams skirta 295 tūkst. eurų. Zujūnų seniūnijoje išasfaltuota tris kaimus jungianti Upės g. Darbams skirta beveik 300 tūkst. Eur. Šie objektai buvo tvarkomi iš Kelių priežiūros plėtros programos lėšų.

Vilniaus rajone daugėja iniciatyvių gyventojų ir atsakingų verslo įmonių, kurios imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys – kreipdamiesi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl dalinio finansavimo, t. y. kai 50 proc. darbų vertės padengia Savivaldybė, o likusią dalį apmoka gyventojai ar juridiniai asmenys. Iš viso 2019 metais, pasitelkus Savivaldybės paramą, buvo išasfaltuota 11,28 km naujų kelių. Bendra darbų vertė siekė 2,69 mln. eurų.

Pavyzdžiui, Avižienių seniūnijos, Bajorų kaimo gyventojams, pasinaudojus 50-50 programa buvo sutvarkytos Žemuogių ir Mėtų gatvės. Abiejų gatvių asfaltavimas Savivaldybės ir vietos bendruomenei kainavo apie 875 tūkst. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video