Top Baneris

Vilniaus rajone pradėtos sporto ir laisvalaikio centro statybos

2020 spalio 30 d.
rudaminos centras 1
Planuojamo sporto ir laisvalaikio komplekso su baseinu Rudaminoje vizualizacija.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama skatinti kūno kultūros ir sporto plėtojimą rajone, skatinti rajono gyventojų fizinį aktyvumą, organizuoti kokybišką gyventojų poilsį bei laisvalaikio praleidimą bei aukšto meistriškumo sportininkams sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti ir pasirengti sporto varžyboms, pristato naują, daugiau kaip 9 mln. Eur vertės investicinį projektą – sporto ir laisvalaikio kompleksas su baseinu Rudaminoje bei sporto paskirties pastato statyba Skaidiškių k.

Projekto metu įgyvendintos investicijos į sporto ir aktyvaus laisvalaikio paslaugų infrastruktūros plėtrą neabejotinai prisidės prie Vilniaus rajono viešųjų paslaugų kokybės gerinimo – bus padidintas rajono gyventojams siūlomų sporto ir aktyvaus laisvalaikio uždarose patalpose prieinamumas, sudarytos galimybės kokybiškam neformaliojo vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimui, sukurtos tinkamos sąlygos Vilniaus rajono aukšto sportinio meistriškumo sportininkų treniruotėms bei sukurta viešoji infrastruktūra, tinkama vietos ir rajoninio lygmens sporto varžyboms organizuoti.

Planuojama, kad sporto ir laisvalaikio komplekso su baseinu statyba Rudaminoje kainuos apie 5,4 mln. Eur, sporto centro statyba Skaidiškėse – virš 4 mln. Eur. Iš viso sporto ir laisvalaikio centro statybų Rudaminos ir Nemėžio seniūnijose investicijų dydis sieks beveik 9,5 mln. Eur.

Įgyvendinant projektą numatyta pritaikyti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės modelį bei pritraukti privatų investuotoją. Išanalizavus projekto įgyvendinimo alternatyvius teisinius modelius, teisinę aplinką bei atlikus finansinę analizę buvo atliktas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdo (koncesija / valdžios ir privataus subjektų partnerystė) tinkamumo projektui vertinimas. Remiantis atlikto vertinimo rezultatais, projektui įgyvendinti siūlomas taikyti koncesijos modelis, o maksimalūs viešojo sektoriaus metinio mokėjimo įsipareigojimai visą projekto ataskaitinį laikotarpį po projekto įgyvendinimo (2024 – 2041 m.) sudarytų apie 221 tūkst. Eur per metus.

Sporto ir laisvalaikio kompleksas su baseinu Rudaminoje (Taikos g. 1A, Rudaminos k., Rudaminos sen.)

Įgyvendinus Sporto ir laisvalaikio komplekso su baseinu projektą, Rudaminoje išdygs vieno aukšto, 2 410 kv. m ploto sporto paskirties pastatas, kuriame numatyta įrengti vandens pramogų centrą su 25 metrų ilgio 4 takų plaukimo baseinu su pakeliamu dugnu, persirengimo patalpomis, dviem pirtimis (rusiška (garinė) ir turkiška), sūkurine vonia bei baseinėliu vaikams, treniruoklių ir aerobikos salėmis, kavine-baru su virtuvės patalpa.

Sporto paskirties pastato statyba Skaidiškių k. (Šv. Faustinos g., Skaidiškių k., Nemėžio sen.)

Sporto centro projektą Skaidiškių k. planuojama įgyvendinti dviem etapais. Pirmuoju etapu numatyta įrengti sporto paskirties pastatą su universalia sporto sale, kurios bendras plotas sieks 1 517 kv. m. Tuo tarpu antruoju etapu numatytas lauko sporto aikštynų įrengimas.

Būsimame sporto centre bus suprojektuota universali sporto salė, pritaikyta tinkliniui, salės futbolui, lauko tenisui, rankiniui, badmintonui ir krepšiniui. Taip pat projektuojamos treniruoklių, kovos menų ir aerobikos užsiėmimų patalpos, persirengimo patalpos, poilsio patalpa. Žemės sklype projektuojama futbolo aikštelė, krepšinio aikštelė, lauko teniso ir paplūdimio tinklinio aikštelės, „skate“ parkas, lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelė, apšvietimas.

skaidiskiu 89343 96839

Planuojamo sporto paskirties pastato Skaidiškių k. vizualizacija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video