Top Baneris

Vilniaus rajone planuojamas dar vienas gatvių apšvietimo modernizavimo etapas

2020 rugpjūčio 18 d.
1 92101
Vilniaus rajonas.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant sumažinti energijos suvartojimą gatvių apšvietimo infrastruktūroje ir užtikrinti gyventojų saugumą tamsiu paros metu, Vilniaus rajono savivaldybė planuoja dar vieną gatvių apšvietimo modernizavimo projektą, kurį įgyvendinus Mickūnų, Nemėžio, Pagirių, Riešės ir Rudaminos seniūnijų gatves nušvies modernūs ir elektrą taupantys LED šviestuvai.

Pagal projektą numatoma modernizuoti gatvių esamus apšvietimo tinklus, kurie jau yra pasenę ir kasmet suvartoja labai daug elektros. Skaičiuojama, kad bendros kasmetinės išlaidos gatvių apšvietimui minėtose seniūnijose siekia apie 200 tūkst. Eur, o modernizavus gatvių apšvietimo tinklą bei pakeitus senus šviestuvus pažangiais ir elektrą taupančiais šviesos diodų (LED) šviestuvais, kasmet bus galima sutaupyti apie 100 tūkst. Eur.

Projekto metu numatoma atlikti nemažai darbų siekiant didinti apšvietimo sistemos energijos vartojimo efektyvumą. Numatomi tokie darbai, kaip: šviestuvų keitimas, atramų atnaujinimas, rekonstravimas, perstatymas, panaikinimas ar naujų įrengimas pakeičiant esamas, išmaniosios valdymo ir kontrolės sistemos atnaujinimas arba naujos diegimas, skirstymo bei maitinimo spintų atnaujinimas ir kt.

Apšvietimo tinklo modernizavimo darbus Mickūnų, Nemėžio, Pagirių, Riešės ir Rudaminos seniūnijose planuojama atlikti iki 2022 m. Visiems darbams atlikti bus skirta apie 2 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė padengs apie 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

„Neabejotina, kad investicijos į šiuolaikines ir energiją taupiai naudojančias technologijas po kurio laiko atsipirks, o jų nauda pasiteisins. Modernūs gatvių šviestuvai švies ir ryškiau, ir taupiau. Be to, moderniai apšviestos gatvės taps jaukesnės bei komfortiškesnės, užtikrins gyventojų saugumą tamsios paros metu bei kurs teigiamą mūsų rajono įvaizdį“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Naujais šiuolaikiškos LED technologijos pagrindu veikiančiais šviestuvais praeitais metais apšviestas ir Nemenčinės miestas. Iš viso Nemenčinės miesto gatvių apšvietimo šviestuvų keitimo metu buvo pakeisti net 556 vnt. šviestuvų ir 366 vnt. šviestuvų gembių. Tamsiu paros nušvintantis miestas ne tik šiuolaikiškai atrodo, bet ir yra saugus miesto gyventojams bei svečiams.

Gatvės apšvietimas yra svarbus faktorius, turintis įtakos transporto priemonių eismui ir pėsčiųjų saugumui tamsiu paros metu, todėl kasmet iš Savivaldybės biudžeto yra skiriamos lėšos gatvių apšvietimo tinklų įrengimui ir renovacijai. 2019 m. Vilniaus rajono seniūnijų susisiekimo ir gatvių apšvietimo infrastruktūros gerinimui (elektros energijai, remontams, rekonstrukcijai) panaudota virš 1,5 mln. Eur, iš kurių pusė sumos atiteko gatvių apšvietimo rekonstrukcijai. 2020 m. numatyta skirti beveik 2,3 mln. Eur., iš kurių beveik 1,4 mln. Eur. planuojama panaudoti atnaujinant seniūnijų gatvių apšvietimo tinklus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video