Top Baneris

Vilniaus rajone rasis naujas karinis miestelis

2022 rugpjūčio 24 d.
1328293 675007 756x425 1
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rajone, Rokantiškėse, trečiadienį pradedamos karinio miestelio statybos.

Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvausiantis krašto apsaugos ministras sako, kad tai yra pirmasis iš trijų šiemet numatytų karinių miestelių, kiti du jų bus statomi prie Šiaulių ir Šilalės rajone.

Pasak ministro, Lietuva daug metų dėjo pastangas ginkluotei modernizuoti, tačiau augant kariuomenei ir atvykstant daugiau NATO sąjungininkų būtinos ir naujos kareivinės bei kita infrastruktūra.

„Turime stengtis, kad Lietuvos kariuomenė, kurios dalis dalinių iki šiol gyvena metaliniuose konteineriuose, turėtų tinkamus karinius namus“, – žurnalistams išvakarėse sakė A. Anušauskas.

Numatomas Rokantiškių karinio miestelio plotas – 17,7 hektaro. Planuojama, kad į šį karinį miestelį įsikels Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, šiuo metu laikinai dislokuoti Marijampolėje.

1328292 233392 756x425 1
Karinis miestelis Rokantiškėse / KAM nuotr.

Visuose trijuose miesteliuose numatoma pastatyti kareivines, valgyklas, štabus, medicinos punktus, taip pat suplanuota sporto patalpų ir aikščių. Bus statomi sandėliai, garažai, degalinė, plovykla, numatytos pastogės technikai, įrengiamos rikiuotės ir technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos.

Naujų karinių miestelių statybas planuojama baigti 2023 metų pabaigoje–2024 metų pradžioje. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,5 tūkst. karių ar krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Karinius miestelius Vilniaus ir Šilalės rajonuose statys „Darnu group“ priklausanti bendrovė „Salvinta“, prie Šiaulių – „Eika“. Bendra sutarta trijų sutarčių vertė yra apie 168 mln. eurų. Projektai bus vystomi viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

Naujų karinių miestelių statybų sutartys pasirašytos 15 metų laikotarpiui – iš jų projektavimui ir statybai skirtas dviejų su puse metų laikotarpis, o 12,5 metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video