Top Baneris

Vilniaus Pašilaičių rajone statys modernią bažnyčią (2)

2020 gruodžio 30 d.
gCcPLujkfF
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto Pašilaičių rajone (Medeinos g. 14), prie 2019 metais pastatytos katalikiško ugdymo mokyklos planujama statyti naują katalikų bažnyčią su amfiteatru. Bažnyčiai bus suteiktas Šv. Jono Pauliaus II pavadinimas. Jos patalpose planuojama įkurti ir Sielovados centrą bei daugiau funkcinių erdvių.

Po vienu stogu naujoje bažnyčioje turėtų įsikurti Šv. Jono Pauliaus II vardo bažnyčia, jo vizito Lietuvoje įamžinimo muziejus, susitikimų ir mokymų erdvės, „Caritas“ ir Socialinis centras, Evangelizacijos ir šlovinimo mokykla, kultūros renginių ir krikščioniško teatro salė, parodų erdvė, krikščioniškos literatūros biblioteka, vaikų ir jaunimo centrai, šeimų ir senjorų klubai, kavinė ir kita.

Projekto užsakovai troško, kad ir bažnyčia, ir Sielovados centras būtų atviri visiems ir tas atvirumas atsispindėtų architektūrinėje išraiškoje. Viso komplekso pagrindinė ašis yra aukštai iškilęs Kryžius, primenantis popiežiaus ferulą (popiežiaus pastoralą, kryžiaus formos ganytojišką lazdą), o bažnyčios pastatas panašus į vyskupo mitrą (vyskupo liturginį galvos apdangalą, kuris simbolizuoja jam pavestos tarnystės galias Bažnyčioje). Visas pastatas tarsi remiasi į Kryžių.

Kita vertus, pats bažnyčios pastatas atrodo tarsi laivas – Bažnyčios simbolis, kurio stiebas yra Kryžius. Atvirumo įspūdis kuriamas ir pastato viduje – stiklo sienos ir langai tarsi susieja Sielovados centrą su aplinkinėmis erdvėmis, taip liudijant, kad jis tarnauja aplinkinių žmonių reikmėms, visiems praeiviams ir pakeleiviams.

Bažnyčios viziją parengė architektų studija „BALT-A“ ir „2L Architects“.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:

gDYm6UTNTv
oK5cDQSorN
eYl182coE9
YJmt0SliKb
KWohE5EvTp
LUcYuuDG1K
zlr65yamvM

Statybų vieta:

07 2l mokykla medeinos g cnorbert tukaj dji 0062
Norbert Tukaj nuotr.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Architektas

    2021-01-15, 11:28  

    Atrodo išties gerai. Dera prie pastatytos mokyklos.

  • Pliusas +

    2021-01-12, 11:52  

    Prasmingas ir gražus dizainas. Tikėkimas, kad ši bažnyčia taps realybe.

Rekomenduojami video