Top Baneris

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija vyksta nenukrypstant nuo grafiko

2017 rugpjūčio 2 d.
Lietuvos oro uostų nuotr.
Lietuvos oro uostų nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bus sėkmingai baigta, kaip ir planuota, rugpjūčio 17 d. 23:59 val. Prie tokios išvados prieita statybų aikštelėje įvertinus esamą darbų situaciją – rangovai jau sutvirtino tako pagrindą ir nutiesė beveik visą naują dangą, pradėjo montuoti žiburių sistemą, lietaus vandens surinkimo bei drenažo sistemų rekonstrukcija taip pat eina į pabaigą.

„Rangovas ir oro uosto vadovybė patikino, kad rekonstrukcijos darbai vyksta pagal numatytą planą ir bus baigti laiku. Tai itin gera žinia mums visiems – juk šis projektas reikšmingas ne tik pagrindiniam ir didžiausiam Lietuvos oro uostui, bet ir visai šaliai“, – sakė oro uoste apsilankęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas tikino, kad sėkmingai pasiekti rekonstrukcijos projekto pusiaukelę padėjo darbuotojų įsitraukimas bei profesionalus darbas.

„Įvertinę dabartinę rekonstruojamo kilimo ir tūpimo tako situaciją galime užtikrintai sakyti, kad darbai bus užbaigti laiku ir truks tiek, kiek ir buvo planuota, t. y. 35 dienas. Džiuginančius rezultatus mums leido pasiekti kruopštus pasiruošimas, Lietuvos oro uostų darbuotojų pastangos bei efektyvus rekonstrukciją atliekančių rangovų darbas“, – teigė G. Almantas.

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Pasak jo, nors oro sąlygos tikrai nėra palankiausios ir objekte ne kartą teko dirbti ekstremaliomis sąlygomis, visgi darbai vyksta maksimaliu intensyvumu ir pagal grafiką. Tiek technikos ir darbininkų vienu metu Vilniaus oro uosto kilimo tūpimo takas dar nėra matęs per visą savo egzistavimo laikotarpį.

Nuo liepos 14 d. Vilniaus oro uoste dirbantys daugiau nei 200 įvairios technikos jau sutvirtino gruntą aplink taką ir baigia pakeisti tako dangą. Šią savaitę montuojami žiburiai ir jų valdymo sistema, iš viso bus sumontuota 1000 žiburių, iš jų 400 – kilimo ir tūpimo tako dangoje. Taip pat pirmąją rugpjūčio savaitę toliau tęsiami drenažo ir lietaus surinkimo sistemos įrengimo darbai.

Rekonstrukciją vykdančios Latvijos bendrovės „A.C.B“ vadovaujamas įmonių konsorciumas iš viso Vilniaus oro uoste paklos 180 tūkstančių kvadratinių metrų asfalto, kas atitinka 44 futbolo aikščių plotą.

Vykstant kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, skrydžiai laikinai vykdomi iš Kauno oro uosto.

Lietuvos oro uostų nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video