Top Baneris

Vilniaus oro uosto taką rekonstruos lietuvių ir latvių pajėgos

2017 sausio 16 d.
Lietuvos oro uostų nuotr.
Lietuvos oro uostų nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jau aišku, kas vasarą – nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos – rekonstruos Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką. Tai – bendrovės A.C.B. vadovaujamas įmonių konsorciumas. Nugalėtojas nustatytas įvertinus konkurso dalyvių kvalifikaciją bei jų pasiūlymų atitikimą konkurso sąlygoms. Konsorciumas pasiūlė ir mažiausią kainą.

Lietuvos oro uostų tinklo vadovas Donatas Voveris pažymėjo, kad suvokdami rekonstrukcijos projekto svarbą nacionaliniu mastu, Lietuvos oro uostai rangos darbų pirkimo procedūras vykdė itin kruopščiai. Todėl tikimasi, kad konkurso dalyviai, įvertinę projekto svarbą Lietuvai bei itin griežtą darbų grafiką, savo teise stabdyti sutarties pasirašymą naudosis labai atsakingai.

Rekonstrukcijos metu Vilniaus oro uoste skrydžiai nebus vykdomi – visi orlaiviai bus nukreipti į Kauno oro uostą. „Sklandus veiklos perkėlimas į Kauną yra itin svarbus, nes tik taip galima išsaugoti Lietuvos pasiekiamumą oru. Tai – įtemptas ir labai jautrus procesas, todėl kiekvienas trikdis ir vėlavimas tiesiogiai paveiks visus šalies gyventojus ir svečius iš užsienio“, – tvirtino D. Voveris.

Prieš paskelbiant rangos darbų konkursą skaičiuota, kad rekonstrukcijos darbų vertė turėtų siekti 24 mln. eurų, tačiau dėl tiekėjų konkurencijos darbų kaina sumažėjo net 5 mln. ir siekia 19 mln. eurų.

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas bus rekonstruojamas iš esmės: nukasamas gruntas, ardoma sena asfalto danga, formuojamas šalčiui atsparus apsauginis sluoksnis, keičiami nuotekų ir drenažo sistemų vamzdžiai, klojama nauja asfalto danga ir įrengiama nauja signalinių žiburių sistema.

Dabartinis Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas yra smarkiai nusidėvėjęs ir artėja prie avarinės būklės. Paskutinį kartą jis buvo rekonstruotas prieš 20 metų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video