Top Baneris

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai – beveik 25 mln. eurų

2016 rugpjūčio 22 d.
vilnius.lt nuotr.
vilnius.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus oro uostas ruošiasi orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, dėl kurios 2017-aisiais vieną vasaros mėnesį Lietuvos sostinėje nebus priimami skrydžiai. Skaičiuojama, kad darbai bendrovei atsieis beveik 25 mln. eurų.

Kone milijoną eurų kainuosiančius pirmojo rekonstrukcijos etapo darbus ketinama pradėti jau po kelių savaičių: įmonės „Elektros darbai“ ir „Fegda“ atliks orlaivių kilimo ir tūpimo tako signalinių žiburių sistemos ir pirminių grandinių rekonstravimo rangos darbus. Šie darbai turėtų būti užbaigti per devynis mėnesius.

Pagrindiniai rekonstrukcijos darbai bus atliekami kitąmet nuo liepos 14 iki rugpjūčio 17 dienos. Planuojama, kad rugpjūčio 18-ąją dieną orlaivių kilimo ir tūpimo takas jau veiks, tačiau kone mėnesį Vilniaus oro uostas skrydžių nepriims. Numatomų atlikti darbų vertė – 24 mln. eurų.

Tokios darbų kainos įvardytos įvertinus, kiek kainuoja įgyvendinti būtinus techninius projekto darbus, ir kiek tokie darbai kainavo kitiems Europos oro uostams. Numatyta kaina jau negalės keistis, nes pirmojo etapo darbų, kurių vertė beveik 1 mln. eurų, viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, o antrojo – paskelbtas.

Anot Vilniaus oro uosto direktoriaus Artūro Stankevičiaus, aiškus darbų kainos nusibrėžimas padės išvengti galimų kilti manipuliacijų dėl projekto įgyvendinimo sąnaudų.

Orlaivių kilimo ir tūpimo takas yra viena svarbiausių oro uosto infrastruktūros dalių: nuo geros jo būklės priklauso skrydžių ir keleivių saugumas.

Pagal Lietuvos oro uostų inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video