Kodėl Vilniaus oro uosto tako geriau neremontuoti naktimis?

Kodėl Vilniaus oro uosto tako geriau neremontuoti naktimis?

kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija
Vilniaus oro uostas (Lietuvos oro uostų nuotr.)

Vilniaus oro uostas intensyviai ruošiasi vienam svarbiausių kitų metų projektų – orlaivių kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcijai, kuri vyks 2017 m. liepos 14–rugpjūčio 18 dienomis. 35 dienas Vilniaus oro uoste nevyks jokie skrydžiai – dauguma jų bus nukreipti į Kauno oro uostą.

„Apie orlaivių kilimo ir tūpimo rekonstrukciją pradėjome komunikuoti jau prieš pusantrų metų – skelbiame visą informaciją interneto tinklapyje, apie tai plačiai rašo žiniasklaidos priemonės. Vis dėlto dažnai tenka išgirsti įvairių mitų, kurie vis dar sklando kalbant apie šį mūsų projektą“, – teigė Lietuvos oro uostų komunikacijos ir rinkodaros vadovė Indrė Baltrušaitienė.

I. Baltrušaitienė išskyrė 5 pagrindinius mitus, su kuriais dažniausiai susiduriama, kalbant apie Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją.

Vienas populiariausių mitų, kad KTT rekonstrukcijos darbai nebūtini. Jį, anot Lietuvos oro uostų atstovės, įvertinę dabartinę KTT būklę, lengvai paneigtų tiek aviacijos saugumo ekspertai, tiek inžinieriai.

„Nors skrydžiai į ir iš Vilniaus oro uosto sėkmingai vyksta, tačiau KTT būklė jau artėja prie kritinės ribos. KTT niekados nebuvo tvarkytas iš esmės, todėl rekonstrukcija būtina, jei norime, kad takas veiktų ir po kelerių metų“, – aiškino I. Baltrušaitienė.

i_baltrusaitiene_220
Indrė Baltrušaitienė

Daugelis žmonių mano, kad KTT rekonstrukciją būtų galima vykdyti naktimis, kai oro uostas neaptarnauja keleivių, tačiau Vilniaus oro uostas veikia labai intensyviai, lėktuvai netūpia ir nekyla tik kelias valandas per parą, todėl nesutrikdant skrydžių tvarkaraščio atlikti reikalingų darbų neįmanoma.

I. Baltrušaitienė pažymi, kad jeigu takas būtų tvarkomas naktimis, tai užimtų kur kas daugiau laiko – darbai galėtų užsitęsti net iki dvejų metų. Juolab kad rekonstrukcijos darbai apims ne tik dangos pakeitimą, bet naujos žiburių sistemos įrengimą. Demontavus senąją žiburių sistemą, skrydžių vykdyti neįmanoma.

„Dažnai skraidantiems keleiviams tokia padėtis sukeltų dar daugiau nepatogumų, pavyzdžiui, sumažėtų jungiamųjų skrydžių galimybės ar padidėtų rizika į juos pavėluoti. Vilniaus oro uosto aviacinė veikla laikinai stabdoma, nes nėra kitos išeities. Tai yra technologinė būtinybė, o rekonstrukcijos metu stengsimės, kad skrendantys per Kauną patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – aiškino I. Baltrušaitienė.

Vilniaus oro uosto KTT nuspręsta rekonstruoti vasarą dėl tinkamiausių oro sąlygų bei techninių sprendimų. Remtasi trejų metų analize, kuri rodo, kad minėtu laikotarpiu statistiškai mažiausia lietingų dienų.

I. Baltrušaitienė mini ir dar vieną priežastį: prieš pradedant rekonstrukciją būtina atlikti daug paruošiamųjų darbų, kurie gali užtrukti 3–4 mėnesius. Nestabdant įprastos oro uosto veiklos, juos palankiausia vykdyti pavasarį, asfaltą kloti pradedant ne anksčiau kaip vasaros viduryje. Tik klojant asfaltą geromis oro sąlygomis galima užtikrinti darbų kokybę ir dangos ilgaamžiškumą.

Vilniaus oro uosto KTT rekonstrukcijos metu dauguma oro bendrovių skrydžius nukreips į Kauno oro uostą, o iš sostinės numatytų skrydžių visiškai nevykdys tik kelios oro linijos. Nors rekonstrukcijos metu skrydžių grafikas šiek tiek keisis, susisiekimas su didžiausiais Europos miestais išliks toks pat, o skrydžių kai kuriomis kryptimis gali netgi padaugėti. Pavyzdžiui, „Ryanair“ pradės skrydžius į Neapolį.

Kauno oro uosto kilimo ir tūpimo takas už Vilniaus ilgesnis maždaug 700 m. Be to, bus įrengti du papildomi laikini terminalai (vienas – atvykstantiems keleiviams, kitas – išvykstantiems, kuriame bus registracijos stalai, aviacijos saugumo patikros postai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės zonos, įlaipinimo vartai). Dar daugiau – įrengtos papildomos tiek ilgalaikio, tiek trumpalaikio stovėjimo aikštelės užtikrins, kad automobiliams vietos netrūktų. Moderniuose laikinuose terminaluose bus teikiamos aukščiausios kokybės maitinimo, prekybos, automobilių nuomos, turizmo paslaugos.

kauno oro uostas
Kauno oro uostas (Kauno oro uosto nuotr.)
Temos: Kauno oro uostas, Orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, Vilniaus oro uostas, Vilniaus oro uosto rekonstrukcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai