Top Baneris

Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiąja architekte išrinkta Laura Kairienė (1)

2023 spalio 13 d.
VMS 7697 scaled
Vilniaus miesto sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešojo valdymo agentūros rengtą konkursą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo architekto pareigoms užimti laimėjo Laura Kairienė. 

„Miesto vyr. architekto pareigos įpareigoja kurti Vilnių taip, kad jis būtų patogus gyventojams, verslui, patrauklus sostinės svečiams. Rasti geriausius sparčiai augančios sostinės teritorijų planavimo ar žaliuojančio kraštovaizdžio klausimų sprendimus – daug ambicijų ir kūrybiškumo talpinantis iššūkis. Naujajai miesto vyr. architektei tokių iššūkių tikrai netrūks, tačiau atviras ir lankstus požiūris į sostinėje egzistuojančias problemas padės kurti patogų miestą visiems jo gyventojams“, – sakė Adomas Bužinskas, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.

L. Kairienė yra įgijusi urbanistinio planavimo ir verslo valdymo magistro išsilavinimą. Ji studijavo Lietuvoje ir Italijoje, daugiau nei 10 metų dirbo privačiame sektoriuje. Daugiau nei 13 metų patirtį teritorijų projektavimo ir planavimo srityje turinti architektė paskutinius dvejus metus dirbo sostinės vyr. architekto M. Pakalnio patarėja. Jam pasitraukus iš pareigų, rudens pradžioje paskelbtas konkursas. 

„Sparčiai vykstančių pokyčių metu Vilnius turi išlaikyti savo identitetą. Sostinėje sutelpa tiek barokinio senamiesčio kultūra ir daugybė žaliųjų erdvių, tiek sparčiai kylantys verslo ar sovietmečiu statyti miegamieji rajonai. Tai, kaip keičiasi Vilnius, svarbu kiekvienam jame gyvenančiam, todėl su komanda sieksime užmegzti glaudesnį ryšį su miestiečiais, kurti dar atviresnį miestą ir vesti sostinę darnios architektūrinės pažangos link“, – sakė L. Kairienė. 

Finaliniame konkurse etape komisija vertino tris kandidatus. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Rasa

    2023-11-07, 9:44  

    Džiugios žinios Vilniuj ☺️ Laura puiki savo srities specialistė.

Rekomenduojami video