Top Baneris

Vilniaus miesto savivaldybės planuose – iki 2018-ųjų sutvarkyti Rasų kapines

2015 liepos 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Iki 2018 metų planuojama sutvarkyti vieną unikaliausių Europoje kultūros ir istorijos paveldo paminklų – Rasų kapines. Seniausios Vilniaus kapinės įkurtos 1801 metais. Jose buvo pastatyti kolumbariumai, vėliau – ir neogotikinė kapinių koplyčia.

Skaičiuojama, kad kapinių sutvarkymo projektas kainuos iki 3 mln. eurų. Viešosios įstaigos „Vilniaus planas“ parengtoje tvarkybos darbų koncepcijoje numatyta teritoriją sutvarkyti dviem etapais.

Pirmajame etape numatyti darbai maždaug 2 hektarų kapinių teritorijoje: ruošiamasi sustabdyti kapaviečių irimo procesus, sutvarkyti griūvančius paminklus, atnaujinti fasadinę tvorą su pagrindiniais vartais, sutvarkyti 3,5 tūkst. kvadratinių metrų takų, suremontuoti laiptelius, restauruoti 6 koplyčias, sutvirtinti šlaitus. Taip pat – įrengti vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemą, apšvietimą, vaizdo stebėjimo kameras, požeminius atliekų konteinerius.

Antrajame darbų etape planuojama atnaujinti administracinį pastatą, daugiau nei vieną kilometrą tvoros, sutvarkyti likusias kapavietes ir paminklus, suremontuoti automobilių stovėjimo aikšteles, įrengti viešąjį tualetą.

Rasų kapinių tvarkymo darbai bus finansuojami iš Vilniaus miesto savivaldybės integruotos 2014–2020 metų teritorinių investicijų programos, kurioje numatyta beveik 2,5 mln. eurų. Iš jų savivaldybės lėšos sudaro apie 361 tūkst. eurų, likusi dalis – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Simboliniam antkapiui – Seimų nariams, sušaudytiems ir žuvusiems tremtyje, lėšų numatęs skirti Seimas.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad sutvarkytos kapinės taps dar didesniu turistų traukos centru, nors ir dabar jų netrūksta. Remiantis Turizmo centro statistika, per metus Vilnių aplanko apie 930 tūkst. turistų, o 95 proc. Lietuvos turizmo agentūrų Rasų kapines yra įtraukusios į lankytinų objektų programą.

Vilniaus miesto savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video