Top Baneris

Vilniaus lazerių mokslinių tyrimų centre įrengtos švarios patalpos

2022 kovo 15 d.
caverion švarios patalpos
„Caverion Lietuva“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų techninius sprendimus.

Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos greitam ir patogiam perplanavimui, darbo vietų didinimui ar mažinimui,“ – pasakoja Rimgaudas Žaliauskas, „Light Conversion“ infrastruktūros grupės vadovas.

Švarios patalpos įrengtos ketvirtajame naujai statomo lazerių gamybos pastato aukšte. Jos užima 1.800 kv. m. plotą ir atitinka ISO7 švarumo klasę. Greta švarių patalpų įrengtos ir pagalbinės techninės erdvės (angl. grey zone). Darbų apimtį sudarė būsimų laboratorijų patalpų darbo projekto parengimas, visų inžinerinių sistemų integravimas su esamomis pastato sistemomis, švarių patalpų konstruktyvo įrengimas, paleidimo – derinimo darbai, darbo vietų įrengimas bei galutinis patalpų paruošimas eksploatavimui. Turnkey principo projektas įgyvendintas per 6 mėn., kaip ir numatyta sutartyje.

„Kiekvienas projektas reikalauja vis kitokių sprendinių, todėl per daugelį metų jau esame išmokę įsiklausymo ir lankstumo įsigilinant į unikalius užsakovų poreikius. „Light Conversion“ projektas ypatingas tuo, kad įrengėme ne tik švarių patalpų inžinerines sistemas, bet taip pat pasirūpinome ir darbo vietų paruošimu: lazerių testavimams pritaikytų paviršių baldai, traukos spintos, osmosinio vandens tiekimas, persirengimo patalpų baldai ir kita specializuota įranga. Džiaugiamės, kad pavyko atliepti užsakovo poreikius, nes patalpos parengtos taip, kad būtų patogu jas perplanuoti, tuo tikslu lubose įrengtos komutacinės dėžės, kad būtų galima be ypatingų pastangų atlikti visų sistemų pajungimus, prie įėjimo į švarias patalpas sumontavome oro dušus, kurie užtikrina paviršinių teršalų pašalinimą nuo darbuotojų. “ – įspūdžiais apie užbaigtą projektą dalijosi „Caverion Lietuva“ pramonės objektų skyriaus vadovas Povilas Stočkus.

„Light Conversion“ su „Caverion Lietuva“ bendradarbiauja jau kelerius metus. 2018 metais „Caverion Lietuva“ sėkmingai įrengė švarias patalpas, o nuo 2014 metų atlieka gamyklos pastatų kai kurių inžinerinių sistemų priežiūrą.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

 

Spaudos pranešimas – laisvai platinamos publikacijos žiniasklaidai, už kurių turinį redakcija neatsako. Dėl jų publikavimo sprendžiama atsižvelgiant į turinio aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant jį konkretizuoti.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video