Top Baneris

Vilniaus Konstitucijos prospektą matuojasi dar vienas verslo centras: suprojektavo britų „Rogers Stirk Harbour + Partners“ (4)

2022 gruodžio 2 d.
Konstitucijos 14 14 1536x1039 1
Pasidalykite straipsniu

Konstitucijos prospekte, prie „Best Western Vilnius“ viešbučio esančiame sklype, kuriame dabar yra automobilių stovėjimo aikštelė, suprojektuotas septynių aukštų verslo centras su požemine dalimi. UAB „Kvartalas“ organizuoto architektūrinio konkurso būdu atrinktas žinomos britų projektavimo kompanijos „Rogers Stirk Harbour + Partners“ projektas. Projektinius pasiūlymus rengė UAB „Unitectus“.  

Architektūrinį konkursą UAB „Kvartalas“ organizavo kartu su Lietuvos architektų sąjunga. Projekto idėja buvo atrinkta iš šešių pasiūlymų. 

Konkurso nugalėtojai britų kompanija „Rogers Stirk Harbour + Partners“ 64,3 arų sklype Konstitucijos pr. 14A suprojektavo 7 aukštų, 19,2 tūkst. kv. m ploto verslo centrą su dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo vieta. 

Konstitucijos pr.14A

Pirmame pastato aukšte planuojama maitinimo, prekybos ir paslaugų funkcija (kavinės, restoranai, smulkios parduotuvės ir nedidelis konferencijų centras). Viršutiniuose aukštuose suprojektuotos administracinės patalpos. Planuojama, kad centre dirbs apie 1500 darbuotojų. 

Naujame verslo centre bus visuomenei atvirų erdvių – stikliniu stoglangiu dengtas atriumas. Pirmo aukšto viduryje planuojama didelė galerija, kuri taip pat bus atvira visuomenei. Numatoma įrengti ir žalių erdvių. 

Konstitucijos pr 14A

Šiuo metu sklype auga 17 įvairių rūšių medžių. Kadangi planuojama požeminės pastato dalies statyba, projektuotojai neranda galimybės juos išsaugoti. Tiesa, jie tam dar turės gauti ir Savivaldybės želdynų priežiūros specialistų pritarimą.  

Automobiliams numatyti du požeminiai pastato aukštai. Iš viso suprojektuota 343 automobilių stovėjimo vietos ir 80 vietų dviračiams.

Projektas dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Afigenas

   2022-12-04, 18:52  

   Gera architektūra! Originalu

  • to As

   2022-12-03, 13:08  

   gal ir neleis , bet griauti juos reikia . Baisiai ten jie atrodo Kalvarijų gatvėje . Arba tegul savininkai tuos pastatus suremontuoja , arba griaut ir statyti kas nauja .

  • As

   2022-12-02, 20:16  

   Na, 19 amžiaus pastatų Kalvarijų gatvės perimetre nei reikia griauti, nei kas nors tai leis. 🙂

  • Tinka

   2022-12-02, 19:52  

   Gal ir ne pats įdomiausias dizainas, bet geriau nei ta automobilių stovėjimo aikštelė . O toje vietoje šiuolaikiniai pastatai turi eiti iki pat Kalvarijų gatvės .

  Rekomenduojami video